Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
2006-ban kötött határozatlan idejű raktározási szerződéseket az elsőrendű vádlott, G. Gábor az MVH hajdú-bihari kirendeltségével - nyilatkozta Fórizs Ildikó, a Táblabíróság szóvivője az MTI-nek. Egy debreceni raktárban 3500 tonna, két nyíradonyi tárolóban 2800 és 1900 tonna, egy polgári raktárban pedig 2700 tonna intervenciós kukoricát raktároztak be. G. Gábor a betárolt intervenciós kukoricával a sajátjaként rendelkezett, a többiek pedig segítséget nyújtottak az értékesítésben. Az intervenciós gabonát egy nagykanizsai cég fiktív számláival adták el 2007. május-júniusában. A vevők - egy budapesti és egy budakeszi gabonakereskedő - nem tudtak arról, hogy az általuk megvásárolt kukorica az MVH tulajdonát képezi.
Csaknem négyszázmilliót kellene visszafizetniük
Az elsőrendű vádlott négy év börtönbüntetést és 52 millió forintos vagyonelkobzást, míg a harmadrendű vádlott egy év hat hónap börtönbüntetést kapott, amelyet négy év próbaidőre felfüggesztettek. A negyedrendű vádlott két év hat hónap börtönt kapott valamint 3,2 millió forint vagyonelkobzással sújtották. A jogerős ítélet szerint az első-, harmad- és negyedrendű vádlott köteles az MVH-nak 394,5 millió forintot és annak kamatait, valamint az államnak 1,5 millió forint illetéket fizetni. A másodrendű vádlott egy év próbára bocsátását az ítélőtábla helybenhagyta - emelte ki a szóvívő.
Az ügy előzményeként az MVH 2007. június 5-én tartott ellenőrzést a raktárakban. Megállapították, hogy a debreceni raktárból 128, a polgáriból 97,6, az egyik nyíradonyiból pedig 101,6 millió forint értékű kukorica eltűnt. Néhány nappal később a másik nyíradonyi tározót is ellenőrizték, ott az 1900 tonnából 360 tonnányi - eladhatatlan minőségű - termény maradt, míg az eltűnt kukorica értéke csaknem 56 millió forintot tett ki. Összesen egyébként 383,4 millió forint értékű kukorica hiányzott.
Alibi szerződések
Az első- és a másodrendű vádlott, alibiként két ukrán állampolgárnak valótlan tartalmú adásvételi szerződéssel értékesítette céges üzletrészét. A kukorica eladásából származó bevételből G. Gábor életbiztosítási szerződéseket is kötött, összesen 45 millió forint értékben.