Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A hazai kutatás-fejlesztési potenciált és a bio-alapú gazdaság modelljét mutatták be az FM, a NAIK és az AKI közös agrár-kutatási konferenciáján. A 77. OMÉK alkalmából rendezett esemény elsősorban a Horizont 2020 programmal és annak kihívásaival foglalkozott. A Horizont 2020 az Európai Unió 2014-2020 közötti fejlesztési és innovációs politikáját határozza meg, célja Európa versenyképességének növelése. A program összesen 79 milliárd eurós keretet irányoz elő a résztvevő tagállamoknak.
Hazánkban 2014 januárja óta nem volt példa arra, hogy a magyar agrár kutatóhelyek közös irányítás alatt tevékenykedjenek - mutatott rá Jenes Barnabás, a NAIK főigazgatója. Szerinte ezzel eddig nem tapasztalt mértékben segíthetjük egymást, ez pedig kiemelkedő lehetőséget teremt a magyar innovációknak. Mivel a Horizont 2020 programmal közvetlenül Brüsszelből nyerhetők el a pályázati források, a keretből minden tagállam annyit hasznosít, amennyit tud.
Az Európai Bizottság 2012-ben indította útjára a ,,Fejlesztés a fenntartható növekedésért: Bio-gazdaság Európának stratégiát". A cselekvési terv és a stratégia együttes célja egy innovatív és versenyképes társadalom kialakítása az élelmiszerbiztonság és a megújuló energiaforrások fenntartható használatával - emelte ki Lehoczky Éva, a Magyar Tudományos Akadémia Talajtani és Agrokémiai Kutatóközpontjának igazgatója.
Kovács Barna, a Kutatási és Innovációs Főigazgatóság vezetője hozzátette: a program kiemelt célja, hogy a tudományos áttörésekből üzleti lehetőségeket biztosító innovatív termékek és szolgáltatások születhessenek. Ezért a kutatástól kezdve a piaci hasznosításon át az innovációs lánc minden szakaszához támogatást nyújt. A Horizont 2020 pályázatok elbírálásánál a magas minőség, a jól menedzselt konzorcium, valamint az uniós szinten is mérhető hatás számít.