Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A Reuters és a Bloomberg elemzői is ezt az értéket jelezték előre, tehát a lassulás nem érte váratlanul a piacot. Az elemzők most azt vizsgálják, milyen állapotban van a világ második legnagyobb gazdasága.
Az Eastspring Investments szakértője szerint Kínának még elég mozgástere van arra, hogy ne engedje "lefagyni" a gazdaságát. Ezért Colin Graham abból indul ki, hogy a központi bank további gazdságélénkítő lépéseket tesz. Eddig a kormányzat 400 milliárd dollár értékben hajtott végre adócsökkentési intézkedéseket, és a helyi kormányzatok infrastruktúrális fejlesztéseit is segíti. Li Keqiang miniszterelnök pedig bejelentette, hogy a pénzügyi tartalékok rovására készek újabb támogatásokat indítani a gazdaság felpörgetésére. Ha a központi bank tartalékait csökkentik, akkor dollármilliárdok szabadulhatnak fel hitelkihelyezésre.
Míg a GDP-adatok gyengélkednek, a többi adat várakozáson felül alakul. A kiskereskedelmi forgalom 9,8 százalékkal nőtt júniusban az előző évhez viszonyítva, ami további javulás az áprilisi 7,2 százalékos bővülés után. Az ipari termelés 6,3 százalékkal haladta meg a tavaly ilyenkor mértet, noha a közgazdászok csak 5,2 százalékos bővülést vártak a májusi 5 százalék után. A befektetői piacon is 5,8 százalékos növekedést mértek. Peking számára nehéz feladatot jelent, hogy egyrészt növelje az építőipar teljesítményét és a keresletet a lakóingatlanok iránt, mésrészt elkerülje a lakáspiaci buborékot (lásd CSOK).
A váratlanul jó piaci adatok azonban megnyugtatták a kormányzatot, úgy tűnik, elkerülhető a gazdaság recessziója, amit az ázsiai tőzsdék azonnal le is reagáltak.