Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Összesen nyolcszáz dolgozóval növeli létszámát a következő négy évben a ma 1200 embernek munkát adó, baromfitenyésztéssel és feldolgozással foglalkozó Master Good Cégcsoport.
A vállalat idén 5 milliárd forintot fordít beruházásokra, amelynek keretében megújul a kisvárdai vágóüzem gépi-technológiai sora, és többek között új csirkehizlaló és tenyész-szülőpár telepeket építenek fel - jelentette be Bárány László, a kisvárdai cégcsoport ügyvezető tulajdonosa.
Már januárban megkezdték
A létszámbővítés már januárban elkezdődött, az új munkavállalókat a beruházások elkészüléséhez igazítva, folyamatosan veszik majd fel a következő időszakban.
Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára úgy fogalmazott, ez a száz százalékban családi vállalkozás mintapéldája egy sikeres társaságnak, amely az elmúlt években rohamléptekkel fejlődött a termelékenység és a foglalkoztatás területén - írja az MTI.
Integráltan híznak a csirkék
A három társaságot (Master Good Kft., Master Szolg. Kft., Baromfi Coop Kft.) tömörítő Master Good Cégcsoport Magyarország egyetlen száz százalékban integrált, csirke profilú vállalkozása. A vállalkozásban 380 ezer szülőpár tyúkot tenyésztenek, 43 millió tojást keltetnek ki, a kikeltetett 38 millió darab csibét részben saját baromfi telepeken, részben integrált csirkehizlaló telepeken nevelik föl.
Idén a levágott és feldolgozott csirke mennyisége megközelíti a 100 ezer tonnát, vagyis Magyarországon minden harmadik csirkét a kisvárdai vágóüzemben dolgoznak fel. A feldolgozást tovább feldolgozói tevékenység is kiegészíti, az innen kikerült termékeket 95 százalékban exportálják.
Rengeteg beruházást hajtottak végre
Bárány László tájékoztatása szerint az elmúlt három évben a vállalatcsoport több mint 18 milliárd forintot ruházott be. Az idei, 5 milliárd forintot meghaladó fejlesztések keretében május közepén állhat termelésbe az új gyártósor, amely 25 százalékkal növeli a kisvárdai vágóüzem teljesítményét.
A kisvárdai, illetve a petneházi feldolgozóüzem fejlesztésével együtt július-augusztusra 150 új dolgozó állhat munkába, de jelentős létszámbővítés kezdődik majd el a tenyészbaromfi telepek építésével és a keltető üzemek bővítésével is.
Brojler-farmok összkomforttal
Negyven darab új brojler-farmot építenek fel a hozzájuk tartozó összkomfortos lakásokkal együtt, ez önmagában 230 embernek ad munkát. A feldolgozó üzem bővítésével, valamint a második műszakos munkarend bevezetésével pedig 400 új munkavállalót alkalmaz majd a Master Good - sorolta Bárány László.
Az új állateledel-gyártó üzem építésével, valamint a továbbfeldolgozók termelési kapacitásbővítésével is több mint száz ember kaphat munkát.
A cégcsoport tavalyi nettó árbevétele 49,3 milliárd forint volt, a tervek szerint ez az összeg 2018-ra 101 milliárd forint fölé emelkedhet. A Master Good Cégcsoport adóteljesítménye 2013-ban csaknem 1,8 milliárd forint volt, ami a beruházásoknak köszönhetően négy év múlva a 3,9 milliárd forintot is elérheti.