Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia!
Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.
AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!
Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre!
A 2012-ben elfogadott sertésstratégia eredményének tudható be, hogy a korábbi 3 millióról tavaly év végére 3,2 millióra nőtt a sertéslétszám - hangoztatta az MTI szerint Fazekas Sándor az OMÉK sertéskonferenciáján. Szerinte a cél az, hogy belátható időn belül 7 milliós sertésállomány legyen.
A növekedés érdekében a kormány 2013-ban 1,6 milliárd, míg 2014-ben és 2015-ben 1,4 milliárd forintot fordított a sertéságazatot érintő, korábban elhanyagolt közösségi területek - így a sertéshúst népszerűsítő közösségi marketing program, vagy az ágazati kutatás-fejlesztés - finanszírozására. Emellett a sertéshízók után fizetett állatjóléti támogatás a 2010-es 6 milliárd forintról, az idénre 8,5 milliárd forintra nőtt, tavasszal pedig elindították a kocák után járó állatjóléti támogatási programot 8,6 milliárd forintos keretösszeggel. Összességében így 2015-től 17,1 milliárd forint jut nemzeti forrásból a sertéságazatot érintő állatjóléti támogatásokra, míg a sertéstartók által (is) igénybe vett támogatások közül az állatbetegségek megelőzésére és leküldésére 8,5 milliárd, állati hulla-ártalmatlanításra pedig 3,6 milliárd forintot szánnak az idén.
Szeptember elsején Herceghalomban létrejött a Magyarországi Sertéstenyésztők és Sertéstartók Szövetsége (MSTSZ). Az új szervezet megalakulását Horváth István miniszteri biztos, az MSTSZ elnöke jelentette be. A földművelésügyi miniszter és az MSTSZ elnöke stratégiai megállapodást írt alá a szaktárca és az új szervezet együttműködéséről.