Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Előírás, hogy kúp alakúra kell kialakítani a maximum 3 méter magas trágyahalmot. A maximális méret a túlmelegedés megelőzésére szolgál, és a hatékony fermentációt szolgálja. Ugyanazon a helyen 3 éven belül egy alkalommal 9 hónapig lehet tárolni így a trágyát. Ezek az előírások azokra a trágyákra vonatkoznak, melyek nem hajlamosak arra, hogy levet eresszenek, illetve minimum 65%-os szárazanyag-tartalmúak. A ketreces tartásban nevelt tojótyúkok trágyája szikkadás után éri el ezt a "töménységet". Téli körülmények között azonban a trágyahalom újranedvesedik, levet ereszthet, tápanyagot veszít, miközben nitráttal szennyezi a talajt.
A legjobb trágyatakaró módszerek
Az ITAVI francia Szövetség tevékenysége tanulmányok készítésére, illetve különböző eszközök fejlesztésére irányul baromfi- nyúl- és haltenyésztők számára. A szövetség ötféle baromfitrágya-tárolási módszert hasonlított össze:
1. kontroll (takarás nélküli)
2. talajtakaró szövet (agrofólia) használata
3. a trágyadomb szalmaréteggel történő takarása 30 cm vastagon
4. szalmaréteg a trágyadomb alatt
5. szalmabálákkal történő körbekerítés
Péterdi Krisztina