Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A széncinege egy nagyon közismert és gyakori, igen könnyen azonosítható madárfaj. Bármilyen erdős területen képes megtelepedni, így igazából nincs belőlük hiány - írja a hellomagyar.hu. A gond velük az, hogy a fő táplálék forrásuk nem magvakból áll, hanem rovarokból áll. Télen azonban nem találnak ilyet és ekkor kisebb termetű énekesmadarakat is elfogyasztanak. Néha csapatokba vergődve vadásznak. De, ha úgy adódik, akkor elhullott patás állatok tetemeiből is szívesen lakmároznak.
A széncinegéktől a denevérek sincsenek biztonságban, hiszen mikor utóbbiak alszanak, a madarak betérnek a barlangjaikba, az alvó denevérek koponyáját szépen felnyitják csőrükkel, majd agyukat elcsipegetik. A hibernáló denevérek nem sok mindent tudnak tenni, így ők is felkerülnek a széncinegék áldozatainak listájára. A méheket is megtámadják, télen ugyanis jóformán etetőnek használják a kaptárokat, ahol a hibernáló rovarok nem sokat tudnak tenni.
Hasznosak is lehetnek, de inkább csak tavasszal. A gyümölcsöket ért hernyók általi károkat akár 50 százalékkal is csökkenhetik. A nagyobb rovarok csáprágóit például eltávolítják, hogy a fiókákban ne tegyenek kárt. Ugyanígy eltávolítják a hernyók belét is, hogy a tannin ne hátráltassa a fiókák fejlődését.