Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Adatok nélkül nem lehet jó szakmai döntéseket hozni. Az adatgyűjtésben szerepet vállaló, adatot szolgáltató tenyészeteket nevezik termelésellenőrzött tenyészeteknek. Mivel itt tudnak a származás mellé termelési adatot is kötni, az innen kikerülő állatokat nevezhetik tenyészállatnak. Az adatszolgáltatás egy része a különböző ENAR- és TIR-bejelentésekkel történik meg, míg más részüket (kettős állományok befejési adatai), az Állattenyésztési Teljesítményvizsgáló Kft., míg húshasznosítású állományok esetében az egyesület által működtetett W.Tarka tenyésztési program segítségével gyűjtik - írja a MÁSZ.
Folyamatos fejlesztés a kulcs
Programozás alatt van a Magyartarka Párosítási Program, amelynek segítségével a lehető legoptimálisabb párosítást tudják majd elkészíteni, a tenyészet igényei szerint. Abban bíznak, hogy a nyári bikanevelő párosítások alkalmával már tesztelni tudják a programot élesben is. A program egy eleme egy böngésző is, ahol a tenyésztő kollégák a saját állományukhoz tartozó egyedek adatait, eredményeit tudják gyorsan és könnyedén megkeresni. A genomikai vizsgálatok és ezek eredményeire alapozott szelekció szép lassan írja át a jelen kor gyakorlati sémáit, a megvalósítást. Nagymértékben gyorsítja a genetikai előrehaladást, pontosabb és jobb párosításokat tudnak a segítségével végezni. A genomikai vizsgálatok eredményét a párosításoknál már 2021 óta figyelembe is veszik. Az alapelv azonban nem változik a párosítások, így a tenyészbika-előállítások során sem, mindig a legjobb nőivarú (és már nem csak tehén) egyedet hozzák össze a legjobb tenyészbikával.