Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A több tucatnyi civil szervezet képviselője a környezetvédelmi informális ülést (március 25-26., Gödöllő) megelőző egyeztető fórumon részletes tájékoztatást kapott az elnökségi célokról, a már lezajlott brüsszeli környezetvédelmi tanácsülések eredményeiről - tájékoztat a Vidékfejlesztési Minisztérium Sajtóirodája.
Illés Zoltán környezetügyért felelős államtitkár egyebek mellett beszélt a magyar elnökség vízvédelmi törekvéseiről, amely az informális tanácsülés első napjának központi témája lesz. Külön kiemelte a vízkészletek védelmének jelentőségét és a megelőzés fontosságát az ár- és belvízi védekezésben. Hiszen az extrém időjárási helyzetekre nem csak hazai, nemzetközi szinten is szükséges reagálni. Az európai vízkészletek jövője és az Európai Unió vízgazdálkodásának irányelvei mellett a civil fórumon szó esett a globális klímaváltozás következményeiről is.
Olajos Péter zöldgazdaság-fejlesztésért és klímapolitikáért felelős helyettes államtitkár a magyar soros elnökség szempontjából két fontos feladatot vázolt. Az egyik a cancúni klímacsúcs eredményeinek kiértékelésével kapcsolatos koordinációs feladat, és az ott elhatározott döntések végrehajtása, aminek állásáról és az ezt követő lépésekről lesz eszmecsere az informális Tanácsülésen. Ezen kívül hangsúlyozta: az informális miniszteri találkozó másik klímapolitikai vonatkozása, hogy a tagállamok először itt mondhatják el véleményüket az úgynevezett "Roadmap 2050" dekarbonzációs útitervről, amely meghatározza Európa alacsony szén-dioxid kibocsátású gazdaságra való átállásának menetét.
Az egyeztető fórumon a civil szervezetek képviselői véleményt mondtak a magyar elnökség törekvéseiről és kérdéseket tettek fel egyebek mellett a vízkormányzásról, a szén-dioxid kibocsátásról, a pollenhelyzetről, a GMO-ról, a hulladékgazdálkodás várható változásairól, energiahatékonysági kérdésekről és a megújuló energiaforrások fontosságáról.