Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Az Egyesült Államokban a háborús hősök emléknapjának (május 30.) hétvégéjén futják minden évben az indianapolisi 500 mérföldes autóversenyt. A drámai bukásokkal tarkított őrült száguldás végén a győztes egy üveg tejjel ünnepel. A furcsa tradíció hátterében egy szemfüles mezőgazdasági ágazat áll.
A tejkortyolás szokása 1936-ból ered, amikor az esélyesek közé sorolt, háromszoros Indy-győztes Louis Meyerről egy olyan fotó jelent meg, amelyen jóízűt húz egy írós üvegből. A tejipar rögtön rá is ugrott a váratlan marketinglehetőségre, és a következő két évtizedben mindig egy-egy üveg tejet nyomtak a diadalmaskodó pilóták kezébe.
1956-től már a hivatalos Indy-brand részévé vált a tejivás szokása, bár azért akadtak üdítő kivételek. 1993-ban például az első helyen végző Emerson Fittipaldi narancslével ünnepelt, de a kulisszák mögött állítólag ő is belekóstolt a fehér italba.
Indiana államban hivatalosan is kineveznek a verseny idejére két tejesembert, akiknek fontos kötelezettségeik adódnak a futam végén. Aki először tölti be a tisztséget, az a győztes csapat tulajdonosának és szerelőjének ad egy üveg tejet. Aki már a második esztendőben áll ezen a poszton, az pedig az első helyen befutó pilótának nyújthatja át az ünnepi italt. Két év leteltével aztán új tejesembert választanak a helyére.
Érdekesség, hogy a pilótáknak a verseny előtt meg kell adniuk, milyen tejjel kívánnak locsolkodni a dobogón. Az idei győztes Takuma Sato a 2 százalékos zsírtartalmút választotta, és ugyanilyet kért volna Fernando Alonso is, aki először ruccant át ebbe a sorozatba a Forma-1-ből.