Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Egyes meghatározó malomipari cégek már augusztusban emelték a liszt árát, mások pedig szeptember-októberben hajtották, illetve hajtják végre a drágítást - nyilatkozták az agrárszektor.hu-nak iparági szakértők. A molnárok 5-10 százalékos árnövelést tartanak szükségesnek, és az eddigi tapasztalatok szerint a kereskedelem és a sütőipar is tudomásul veszi az áremeléseket. A vállalkozások elsősorban a kötelező bérköltségek és a búzaárak növekedésével indokolják az árváltoztatásokat. Tavaly ilyenkor például a búza tonnájáért 40 ezer forintot kellett fizetni, míg most 45 ezer forintra emelkedett az ár.
A malomipari átadási lisztárak az árnövelések előtt kilónként 63-64 forinttól 89-90 forintig szórtak attól függően, hogy csomagolt, zsákos, vagy ömlesztett termékről van-e szó. A nagyobb mennyiséget jelentő, alacsonyabb árkategóriával számolva az 5-10 százalékos drágítás kilónként 3-6 forintos árnövekedést jelent.
Mivel az egy főre eső hazai lisztfogyasztás 80 kilogramm körül mozog, éves szinten a mostani áremelések 250-500 forintos pluszkiadást okozhatnak a vásárlóknak, amennyiben az árnövelések beépülnek a fogyasztói árakba is. Ezt a többletköltséget iparági szakértők nem tartják jelentősnek ahhoz képest, hogy a mostani lisztdrágítás számos vállalkozásnak a túlélést jelentheti az alacsony malomipari jövedelmezőség miatt.