Nem bírják tovább - Nekirontanak Trumpnak az élelmiszermultik

agrarszektor.hu
Közös nyilatkozatot adott ki a Nestlé, a Danone, a Mars és az Unilever, amelyben arra kérik Donald Trump amerikai elnököt és kormányát, hogy tartsa meg az úgynevezett energiagazdálkodási tervet. A Barack Obama volt amerikai elnök idején készített stratégia a szén-dioxid kibocsátás szintjének jelentős csökkentését célozza, de ezt a Trump-kormány hatályon kívül helyezte. A nagy élelmiszergyártók ugyanakkor arra figyelmeztetnek, hogy az Amerikai Egyesült Államok gazdaságának akár több milliárd dollárjába is kerülhet, ha nem tesznek lépéseket a szén-dioxid kibocsátás csökkentéséért.

Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!

Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...

Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!

A világ négy legnagyobb élelmiszeripari vállalata, a Nestlé, az Unilever, a Danone és a Mars közös levélben szólította fel a Trump-kormányt, valamint az Egyesült Államok környezetvédelmi ügynökségét (EPA), hogy gondolja újra az USA éghajlat-politikájával kapcsolatban hozott döntését és helyezze újra hatályba az Obama elnöksége alatt készült energiagazdálkodási tervet. A vállalatok arra figyelmeztetnek, hogy intézkedések nélkül az ország élelmiszer-rendszere több kockázattal nézhet majd szembe, mint amilyen például az egyre kiszámíthatatlanabb időjárás. Az élelmiszergyártók szerint az éghajlatváltozás rossz a gazdálkodók, a mezőgazdaság, az üzleti élet és a fogyasztók számára is. A szárazság, az áradások és a melegebb termesztési körülmények veszélyeztetik a világ élelmiszerellátását, és hozzájárulnak az élelmiszer-bizonytalansághoz is.

Az energiagazdálkodási terv célja az volt, hogy az USA államait olyan stratégiák kidolgozására kötelezze, amelyek konkrét értékeket határoznak meg az erőművek számára az üvegházhatást okozó szén-dioxid kibocsátási szintjével kapcsolatban. Ezzel 2030-ra 32 százalékkal csökkentették volna a szén-dioxid kibocsátást a 2005-ös szinthez képest. A tervet azonban politiaki és iparági támadások miatt a Trump-kormny hivatalba lépse után hatályon kívül helyezték.

Az élelmiszergyártók szerint ugyanakkor fontos lenne, hogy a tervet megvalósítsák, vagy olyan alternatívát találjanak, amellyel az Egyesült Államok eleget tehet nemzetközi kötelezettségvállalásainak az üvegházhatású gázok csökkentése érdekében. A vállalatok azzal érvelnek, hogy az elmúlt években az USA már bizonyította, hogy az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentése a gazdasági növekedés fenntartása mellett is lehetséges. A megújuló energiaforrások és a földgáz költségei csökkentek, az energiahatékonyság pedig javult. Ugyanakkor ha nem tesz valamit az USA, a gazdaságot akár több milliárd dolláros veszteség is sújthatja - érvelnek a levelet aláíró társaságok..

CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Állattenyésztés

Ki szeretne drágább csirkét venni?

A broilercsirkék tartása drámai fejlődésen ment keresztül, jelenleg azonban egyre növekvő ellenérzéseket vált ki a társadalomban.

FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
Agrárszektor Konferencia 2024
Kistermelőknek és fiatal gazdáknak most 50% kedvezménnyel! Decemberben ismét Agrárszektor konferencia!
EZT OLVASTAD MÁR?