Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia!
Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.
AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!
Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre!
A KSH adatai szerint Magyarországon a nyerstej országos termelői átlagára 91,44 forint/kilogramm volt 2018 augusztusában, kiviteli ára pedig 103,77 forint/kilogramm. A nyerstej kivitele 24-szerese volt a behozatalnak. A nyerstej exportjának 86 százalékát a teljes, 14 százalékát a fölözött tej tette ki. Legfőbb exportpiacunk Románia, a teljes nyerstej 39 százaléka ide irányult. Fontos célpiacok még Horvátország (16%), Olaszország (14%), Szlovénia (7%), Szlovákia (6%). A fölözött nyerstej 31 százalékát Lengyelországba, 21 százalékát Hollandiába, 12 százalékát Németországba, 9-9 százalékát Horvátországba és Szerbiába szállítottuk.

A sajt és túró behozatala 2018 első hat hónapjában 1,9-szerese volt a kivitelnek. Az import fele Németországból, ötöde Lengyelországból, 7 százaléka Hollandiából származott.
A hazai előállítású adagolt vaj feldolgozói értékesítési ára 16 százalékkal, a tejfölé 8 százalékkal, a 2,8 százalék zsírtartalmú zacskós frisstejé 2 százalékkal emelkedett.
Hogy miért ilyen drága a vaj, azt érzékelteti a tejzsír iránti élénk keresletet mutató ábra:
