EARLY BIRD ár a Portfolio Agrárium 2026 konferencián!
A márciusi Agrárium 2026 Konferencia tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozása, a termelőket kiszolgáló inputszektor, az élelmiszeripari és élelmiszerkereskedelmi társaságok, illetve a szakmai, érdekképviseleti és államigazgatási szervezetek számára.
Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők és fiatal gazdák pedig most 30.000 Ft + áfa összegért vehetnek részt a tavasz meghatározó agrárgazdasági eseményén!
Újabb 18 termékkel bővítené az árfigyelő által listázott termékek körét a kormány egy új tervezet szerint. A dokumentumot egy hétig lehet véleményezni.
A módosítás célja a fogyasztói és kiskereskedői visszajelzések alapján a rendszerben alkalmazott termékkategóriák kibővítése további 18 termékkategóriával, amelyek között szerepelnek laktóz- és gluténmentes termékek egyaránt. A termékkategóriák bővülnek továbbá - a baromfi- és sertéshúsokon felül - a marha és kacsahússal is
- áll az indoklásban. Az intézkedéstől a kabinet az infláció további csökkenését várja.
A megfigyelt termékek száma ezekkel bővülne ki 80-ra:
- sütőmargarin
- marhalábszár
- kacsacomb
- kacsamell
- ásványvíz
- növényi italok
- laktózmentes tej
- laktózmentes tejföl
- laktózmentes natúr joghurt
- laktózmentes kefír
- laktózmentes túró
- laktózmentes trappista sajt
- laktózmentes margarin és sütőmargarin
- laktózmentes vaj
- laktózmentes vajkrém
- vegaföl
- gluténmentes kenyér, cipó és vekni
- gluténmentes tészta
Címlapkép forrása: MTI/Lakatos Péter










