Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A hagyományosan október végén kezdődő kiültetéseknél óriási volt az ijedtség a görög termelők körében, mivel egyes régiókban a palánták akár 50%-át is újra kellett telepíteni. Ezt azonban különösebb zökkenő nélkül sikerült megoldani, így a szezon a normális mederben kezdődhetett meg. A görög exportőrök számára kapóra jött a spanyol szezon későbbre tolódása, így a Frutonea adatbázisa szerint március végéig még a tavalyi rekordot is túlszárnyalva történelmi csúcsokat ért el a kivitel. Ennek hátterében az is áll, hogy az elmúlt években folyamatosan bekövetkező spanyolországi aszályhelyzet miatt több nagy felvásárló, így például Németország növelte a görög áru beszerzését a spanyol rovására a szállítások és a minőség megbízhatóbb alakulása miatt - írja a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács.
Az utóbbi évekre jellemző, hogy Görögországban dinamikusan, 1500-ról 2300 hektár fölé bővült a termőterület. Az éves termés volumene 75-ről 100 ezer tonna környékére ugrott, amelynek háromnegyede, 75 ezer tonna körüli mennyiség kerül exportra. Magyarországra a görög szamóca március végén és áprilisban kezd el nagy mennyiségben beáramlani, de a görög szezonnak májusban az ottani forróság miatt vége szakad - már csak ezért is fontos, hogy a magyar szabadföldi szamóca szezonja ne kezdődjön meg túlságosan hamar.