Kemény hírek érkeztek az ukrán burgonyáról: ennek nem lesz jó vége

Kemény hírek érkeztek az ukrán burgonyáról: ennek nem lesz jó vége

agrarszektor.hu
Folytatódik a burgonya árának emelkedése Ukrajnában. A júliusi forró, száraz időjárás jelentősen csökkentette a hozamokat, és hamarosan az import fellendülése várható.

Kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák, FIGYELEM!

A Portfolio Csoport májusi AgroFood és AgroFuture konferenciáján a kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák ismét kedvezményes, fix 30 000 Ft + áfa áron vehetnek részt! A Portfolio május 19-i AgroFood konferenciáján az élelmiszeripar dilemmái, aktualitásai és prognózisai lesznek fókuszban, míg május 20-án a Portfolio AgroFuture konferencián a működő és fenntartható megoldások, a jövőálló gazdálkodás kap kiemelt szerepet. Találkozzunk!

 

 

Ukrajnában szeptember utolsó dekádjától kezdődően a burgonya árának folyamatos emelkedése figyelhető meg, ami egyáltalán nem megszokott ebben az időszakban. Az utóbbi évek szokásos trendje az, hogy a betakarítási szezon kezdetét követően a rosszabbul tárolható tételek nagy tömegben kerülnek a piacokra, az árak mérséklődését okozva. Az idei évben azonban a júliusi száraz, forró időjárás nagy mértékben csökkentette a hozamokat, vagyis a korábbi szezonokhoz képest lényegesen kevesebb áru áll rendelkezésre - írja a FruitVeB.

Október végén a főbb termesztőkörzetekből származó tételeket a 20-30 UAH/kg (0,48-0,73 USD/kg; 180-270 Ft/kg) ártartományban kínálták eladásra a nagybani piacokon, ami csak a múlt hét végi árakhoz képest 18%-os emelkedést jelent (már az is rekordot jelentett), és csaknem a háromszorosa az előző években megszokott árszintnek. Ezért nagyon valószínű, hogy a következő időszakban meg fog élénkülni az import, ami középtávon árstabilizáló hatású lehet.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
EZT OLVASTAD MÁR?