Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia!
Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.
AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!
Mezőgazdasági termelők és fiatal gazdák fix 30 000 Ft-ért regisztrálhatnak!
NAK-tagok és NAK-szaktanácsadók 35% kedvezménnyel regisztrálhatnak!
A tojásárak különösen magasak voltak New York és New Jersey államokban. Egyes esetekben az ottani vásárlóknak tizenkét tojásért akár 12 dollárt is kellett fizetniük - tojásonként körülbelül egy dollárt. A New York Post szerint az árak várhatóan húsvétkor sem enyhülnek. A közelgő állami ünnepek miatt mintegy 180 millió tojásra lesz többletigény a húsvétra és további 30 millióra a zsidó pészahra - írja a NAK. Ugyanakkor az importvámok és a kereskedelmi viták - például Donald Trump elnök korábbi intézkedései miatt - tovább súlyosbíthatják a kínálati helyzetet. A New York Post szerint a tojásválság egyik fő oka a madárinfluenza kitörése. Több mint 30 millió tojótyúkot kellett leölni a betegség megfékezése érdekében. Bár a gazdaságok igyekeznek újra felfuttatni a termelést, ez a vártnál lassabban halad.
Mikor fog újra csökkenni a tojás ára az USA-ban?
Jada Thompson, az Arkansasi Egyetem mezőgazdasági közgazdásza szerint a nagykereskedelmi árak most enyhén csökkennek. Ez azonban a fogyasztók számára még nem érzékelhető. Thompson azt gyanítja, hogy sok szupermarket még nem adta át az alacsonyabb felvásárlási árakat a vásárlóknak.