Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A forráshatékonyságra vonatkozó konzultáció "az erőforrás-hatékony Európa" menetrendjének előkészítését szolgálja, melynek összeállítása 2011 nyarára várható. Ez év január 26-án a Bizottság közleményt adott ki az erőforrás-hatékony Európáról - az európai munkahelyteremtést és növekedést célzó Európa 2020 stratégia egyik kiemelt kezdeményezéséről -, melyben több, 2011-re és 2012-re tervezett bizottsági kezdeményezés is bemutatásra kerül. Ezek sorában ott szerepel az említett menetrend is.
A második konzultáció a fenntartható fejlődéssel foglalkozó 2012. évi ENSZ-konferencián képviselendő EU-álláspont kialakítását segíti. Az 1992-es Rio de Janeiro-i Föld-csúcstalálkozó huszadik évfordulóján megrendezendő, Rio+20-ként is emlegetett konferencia célja az eddigi előrelépés értékelése, a kötelezettségvállalások végrehajtásában mutatkozó hiányosságok megállapítása és a felmerülő kihívások kezelése. A konferencia két fő témával foglalkozik: "zöld gazdaság a fenntartható fejlődés és a szegénység felszámolása keretében", valamint "a fenntartható fejlődés intézményi kerete".
A beérkező válaszok beépülnek az EU álláspontjáról szóló, 2011 tavaszán közzéteendő közleménybe, valamint a többi uniós intézménnyel ezt követően folytatandó vitába. A konzultáció nyitva áll valamennyi érdekelt előtt az EU-ban és harmadik országokban. A beérkező válaszok kiértékelése után a Környezetvédelmi Főigazgatóság az interneten jelentést tesz közzé a konzultációról.
Végül konzultációt kezdeményezett a Kutatási és Innovációs Főigazgatóság is az Európa 2020 stratégia forráshatékonysági és egyéb szempontjairól. A figyelem itt az európai bioalapú gazdaság aktuális helyzetére és majdani lehetőségeire irányul. A konzultáció során a forráshatékonysági kérdéseken túl válaszokat várnak arra vonatkozóan is, hogy milyen lehetőségek rejlenek a bioalapú gazdaságban az innováció ösztönzése és a társadalmi kihívások kezelése tekintetében. A konzultáció eredményei a fenntartható bioalapú gazdaság 2020-ig történő megvalósításáról szóló európai stratégia és cselekvési terv előkészítését fogják segíteni.