Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Az EU-ban egy személy átlagosan 513 kilogramm kommunális hulladék előállításáért felelős - derül ki az Uniós statisztikai hivatala, az Eurostat 2009-es adataiból. Ebből a mennyiségből 504 kilogrammot kezelnek valamilyen módon: 38 százaléka szemétlerakóba kerül, egyötödét elégetik, 24 százalékát újrahasznosítják, 18 százalékát pedig komposztálják.
2009-ben a legtöbb kommunális hulladékot a dánok (833 kg) és a ciprusiak (778 kg) állították elő. 400 kilogramm alatti értéket a csehek, a lengyelek (mindkét ország 316 kg), a lettek, a szlovákok, az észtek, a litvánok és a románok produkáltak. A magyarok 430 kilogrammal valahol a középmezőnyben találhatók.
A hulladékkezelést tekintve a tagállamok között óriási különbségek vannak. Ausztriában, Németországban, Hollandiban, Belgiumban és Svédországban a szemét több mint felét újrahasznosítják és komposztálják. Ezzel szemben Bulgáriában a hulladéklerakás aránya 100, Romániában 99 százalékos. A hulladékégetés főként Svédországra (49%) és Dániára (48%) jellemző.
Az újrahasznosítást leginkább a németek (48%), a belgák és a svédek (36-36%), a szlovének és a dánok (34-34%), az írek és a hollandok (32-32%) tették magukévá. A legfőbb komposztálónak Ausztria (40%), Olaszország (32%) és Hollandia (28%) számít.
Magyarországon a kommunális hulladék háromnegyede (75%) még mindig a lerakókba kerül, a szemét 10 százalékát elégetik, 13 százalékát újrahasznosítják és mindössze 2 százalékát komposztálják.