Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Janez Potoènik környezetvédelmi biztos így nyilatkozott: "Itt az ideje, hogy értékes erőforrásként tekintsünk a hulladékra - az anyagáramokra vonatkozóan a mai napon elfogadott hulladékstátusz-megszűnési kritériumok pedig valóban erőteljes lökést adnak majd az újrafeldolgozó iparnak és szolgáltatásoknak. Ez a rendelet újabb fontos lépés Európa erőforrás-hatékony gazdasággá és újrahasznosító társadalommá válásának útján."
A hulladékstátusz megszűnésére vonatkozó szabályok egyik fontos célja az uniós újrafeldolgozási piacok ösztönzése. Ezek a szabályok biztonságos és tiszta nyersanyagokat vonnak ki a hulladékokról szóló jogszabályok hatálya alól, továbbá hozzájárulnak az európai ipar nyersanyagellátásához.
A mai napon elfogadott rendelet azt jelenti, hogy a tiszta és biztonságos fémtörmeléket nem kell hulladékként besorolni, feltéve, hogy elvégeztek minden olyan kezelést (például darabolás, zúzás, tisztítás, szennyeződésmentesítés), amely szükséges ahhoz, hogy a fémtörmeléket acélművekben és öntödékben a szándékolt végcélra fel lehessen használni. Az elöregedett autókat például szét kell szerelni, a folyadékokat és veszélyes anyagokat eltávolítani, majd a fémrészeket kezelni kell ahhoz, hogy olyan fémtörmeléket kapjunk, amely megfelel a hulladékstátusz megszűnésére vonatkozó kritériumoknak.
A hulladékról szóló új keretirányelv célja, hogy az újrahasznosítás sokkal magasabb szintjét érjük el, és minimalizáljuk a természeti erőforrások további kitermelését. A hosszú távú cél az, hogy Európa újrahasznosító társadalommá váljon, amely elkerüli a hulladéktermelést, az elkerülhetetlen hulladékot pedig amikor csak lehet, erőforrásként hasznosítja.
A hulladéklerakók használatát, ami a tagállamok többségében még mindig a települési hulladék ártalmatlanításának legelterjedtebb módja, csak végső lehetőségként szabad figyelembe venni.
A rendelet kihirdetését követően hatályba lép és hat hónapos átmeneti időszak után minden tagállamban közvetlenül alkalmazandó lesz. A Bizottság jelenleg további, az uniós újrafeldolgozási piacok szempontjából különösen fontos anyagáramokra, például a rézre, a papírra, az üvegre és a komposztra vonatkozó kritériumokon dolgozik.