Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A fordulatosnak nem, elkeseredettnek azonban minden további nélkül nevezhető történet legújabb fejezeteként ezúttal az USA terjesztett be hivatalos panaszt a Kereskedelmi Világszervezethez (WTO) India napenergia programjának egyes pontjai ellen. A szubkontinens jelenleg a világ egyik potenciálisan legnagyobb piacát jelenti a napenergia területén, így valamelyest érthető, miért szúrja az amerikai gyártók szemét a fejlesztési program hazai alkatrészek felhasználását előíró kitétele. Rossz hír Indiának, hogy hasonló helyzetben már született elmarasztaló ítélet Kanadával szemben, azonban azóta is rengeteg vita dúl arról, hogy valamekkora teret mindenképp hagyni kell a nemzeti támogatási programok számára is. Mindenesetre az USA nincs egyedül kifogásaival, számos kritika érte az indiai korlátozást az Európai Unió és Japán részéről is.
Mindemellett továbbra is folyik az a kínai vizsgálat, melyet a kormány az amerikai vámokra válaszul indított. Mint ismeretes, novemberben zárult le az az antidömping vizsgálat, melyet az amerikai gyártók nyomására kezdeményezett az USA, s melynek során megállapítást nyert: a kínai gyártók állami támogatásaiknak köszönhetően olcsóbban értékesítik napelemeiket az amerikai piacon, mint amennyi azok gyártási költsége, illetve mint amilyen áron azt belföldön teszik. A következmény az importált kínai napcellákra kivetett vámok, illetve a már említett kínai vizsgálat lettek. Utóbbi annak kiderítésére indult, nem árulják-e termékeiket áron alul a kínai piacon a szilikontermelők, melyek többségükben nem meglepő módon amerikai, európai és dél-koreai illetőségűek.