Új őrület a magyar kertekben: egyre többen ültetnek ilyen gyümölcsöket
Sokan vélik úgy, hogy kis kertben nem férnek el gyümölcsök, pedig van választék bőven.
A takarmánybehordó rendszer az istállózó állattartásban használatos berendezés. Célja, hogy a takarmánysilóból az etetőkbe juttassa az állatok takarmányát.
A takarmánybehordó rendszert a modern istállózó állattartásban használatos. A berendezés arra szolgál, hogy a takarmánysilóból biztosítsa az etetővonalak takarmányellátását. A takarmány automatikus zárt szállítórendszeren keresztül jut el az etetővonalakhoz. A zárt csőben spirálok, korongok vagy láncok gondoskodnak a takarmány folyamatos áramlásáról. Vannak olyan megoldások is, ahol a takarmányszállító tartály előbb más tartályokba üríti át a takarmány, és azok osztják ki azokat az etetők között. A rendszer nagy előnye, hogy a takarmány beszennyeződésének esélye minimálisra csökken, a veszteségekről nem is szólva.
Sokan vélik úgy, hogy kis kertben nem férnek el gyümölcsök, pedig van választék bőven.
Amit korábban hulladéknak hívtunk, arra másodlagos nyersanyagként kell tekinteni.
Ha ez így megy tovább, a narancslé olyan luxuscikké válhat, amit egyre kevesebben engedhetnek meg maguknak.
Egyre többen érzik ezt, ahogy a klímaváltozással összefüggésbe hozható természeti csapások vagy más jelenségek a mindennapok részévé válnak.
Chilében is megalakult az úgynevezett vetőmagőrök mozgalma, akik a hagyományos növényfajták megmentését tűzték ki célul maguk elé.
A mezőgazdasági igényekre szabott vállalatirányítási rendszerek az agrárcégek legjobb eszközei lehetnek arra, hogy megőrizzék és növeljék versenyképességüket.