Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Törökkoppányban már palackos vizet adnak a három év alatti gyermekeknek. A víz nitrát tartalma ugyanis elérte azt a szintet, hogy káros lehet a picik egészségére. Egyes szakemberek szerint ennek oka a műtrágyázás, az unió hasonló okokból tiltaná meg a művelet. A gazdák azonban azt mondják: nincs alternatíva ennek pótlására.
A Somogy TV-nek nyilatkozó gazdák szerint, ha ilyen arányban csökken a szarvasmarhalétszám nemcsak Magyarországon, hanem az egész unióban, akkor ez az elképzelés teljesen irreális, hiszen az istállótrágyák felhasználásával és kijuttatásával a költségek többszörösére emelkednek, mint bármilyen kemikália kijuttatásával.
Hektáronként ezer mázsa feletti szerves trágyát kéne kijuttatni ahhoz,hogy a jelenlegi kemikália felhasználása mellett, a termésátlagok legalább hetven százalékát elérjék.
Ehhez azonban nincs elegendő szarvasmarha hazánkban. A gazdák ráadásul úgy vélik: nem feltétlenül csak a mezőgazdaság az oka annak, hogy vegyszerekkel fertőzött a talaj, s így a vizeink is.
Szakszerűtlen kútfúrás esetén például a rétegek összefúrásra kerülnek, és innentől kezdve az alsóbb rétegek is nitráttal szennyeződnek. Ugyanis a legfelső vízadó rétegek literenként 150 - 200 milligramm nitrátot is tartalmazhatnak, ez pedig több mint háromszorosa a megengedett határértéknek. Egy rossz kútfúráskor ez szivároghat tovább a melyebb rétegekbe. A gazdák szerint ezeket is meg kellene vizsgálni, míg mielőtt minden felelősséget a gazdákra hárítanak. Hozzáteszik: a műtrágyázás betiltásával teljesen ellehetetlenítenék a magyar vidéket.