Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A többféle kamerával és GPS-es nyomkövető rendszerrel felszerelt Dino robot képes lett arra, hogy valós időben észlelje a növényeket a földön, ahogy elhaladt a sorok között. Ennek köszönhetően már eleve úgy lát neki a gyomtalanítási feladatoknak, hogy tudja, hol vannak a hasznos növények, amelyeknek így nem fog ártani a késeivel. A Naïo Technologies szerint a robottal végzett gyomlálás így jóval hatékonyabbá vált, részben a pontos növényfelismerésnek és lokalizálásnak, részben pedig a késeknek és a csendes, pontos elektromos mozgató rendszer precizitásának köszönhetően.
A francia gyártó állítása szerint ez a megoldás a most látottnál jóval többre lesz képes. A robot használatával a gazdák számos előnyt élvezhetnek majd. A robot ugyanis elektromos árammal üzemel, nagyon pontos navigációs rendszerrel rendelkezik, egyáltalán nem bocsát ki üvegházhatású gázokat, kevés karbantartást igényel és igen fejlett biztonsági rendszerekkel van felszerelve. Mindezek mellett a robot könnyű, amelyet úgy terveztek, hogy ne tömörítse össze a földet. Az automata munkavégzés miatt pedig jóval kevesebb pénzbe kerül, mint egy gyomlálófejjel/kapával felszerelt traktor, amelynek a működtetéséhez még egy szakképzett kezelőre is szükség van.
Ugyan a Dino mostanáig csak egy sorok közti gyomlálási feladatokra alkalmas robot volt, ezzel a mostani fejlesztéssel képessé vált az önálló növénygazdálkodásra is. A precíziós gyomlálás mellett a növényfelismerő rendszer számos új lehetőséggel bővíti a robot felhasználásának tárházát, mint például az adatgyűjtés, termésbecslés, pontos műtrágyás kezelés és más célzott alkalmazások. A Naïo Technologies a technológiát egyelőre még csak káposztafélékre optimalizálta a Dinot, de a jövőben más növények gondozására is alkalmassá tehetik majd.
A cikk eredeti nyelven a Future Farming oldalán olvasható.