Kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák, FIGYELEM!
A Portfolio Csoport májusi AgroFood és AgroFuture konferenciáján a kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák ismét kedvezményes, fix 30 000 Ft + áfa áron vehetnek részt! A Portfolio május 19-i AgroFood konferenciáján az élelmiszeripar dilemmái, aktualitásai és prognózisai lesznek fókuszban, míg május 20-án a Portfolio AgroFuture konferencián a működő és fenntartható megoldások, a jövőálló gazdálkodás kap kiemelt szerepet. Találkozzunk!
Az idei évben a hatékonyságnövelés lesz a siker kulcsa a magyar mezőgazdaságban a Takarékbank agrárügyfelei körében végzett felmérés szakértői szerint. Csak így tartható fent ugyanis a jövedelmezőség a szektorban. A magyar gazdák bizakodnak: tavaly jó évet zártak, jövedelmük átlagosan 14,9%-kal nőtt, szemben a 3,5%-os uniós átlaggal. Az idei évi kilátásaikra is optimistábban tekintettek idén januárban, mint egy negyedévvel korábban, ezt mutatta meg a Takarék AgrárTrend Index értékének emelkedése. A jövedelmezőség fenntartásához ugyanakkor javítani kell a hatékonyságon, csak így lehet kiküszöbölni az inputárak emelkedéséből eredő költségnövekedést. Ebben a helyzetben pedig felerősödik a hatékonyságnövelést célzó beruházásösztönző támogatások szerepe.
A mostani együttműködési megállapodás célja, hogy a mezőgazdasági gépeket fejlesztőket, gyártókat és forgalmazókat tömörítő Mezőgépgyártók Országos Szövetségének (MEGOSZ) tagjai kedvező finanszírozáshoz jussanak, valamint a magyar gazdálkodókat is ösztönözzék új gépek, technológiák, például a precíziós gazdálkodás eszközeinek használatára.

A Takarékbank az agrárium meghatározó partnere, amely nem csak finanszírozza az ágazatot, hanem a szakmai ismeretekkel, kutatásokkal és elemzésekkel is segíti a mezőgazdaság és az élelmiszeripar fejlődését. Emellett az ország legnagyobb fiókhálózatával és mobil bankfiókjaival a Takarékbank számos vidéki térségében egyedüliként kínál helyben pénzügyi szolgáltatásokat, így segítve a nem frekventált régiók fejlődését, munkaerőmegtartását, a pandémia utáni gazdasági helyreállását - mondta Szabó Levente, a Takarékbank vezérigazgató-helyettese.
A hazai mezőgépgyárak magas innovációs és termelési gyakorlattal rendelkeznek. Az értékesítés is szépen növekszik, azonban még mindig a külpiacok adják ennek túlnyomó többségét. A hazai gazdákhoz a korábbiaknál lényegesen több magyar gépet szeretnénk eljuttatni, ehhez lesz kiváló az új kapcsolat a Takarékbank. A piacismeretük és a pénzügyi tudatosságot fejlesztő banki kompetenciájuk teszi teljessé a mi a műszaki tudásunkat - mondta Csanádi Tamás, a MEGOSZ elnöke.










