Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Fordítsunk nagyobb figyelmet a talaj termőképességére
Érdemes jövőre fokozott figyelmet fordítanunk a kerti talajok termőképességének fenntartására és lehetséges fokozására - írja balintgazda.hu. Ezt a vetésforgó visszaállításával, a szervestrágyázással és a komposzthasználat fokozásával tehetjük meg. Célszerű ugyanakkor műtrágyáznunk, zöldtrágyáznunk is, valamint szükség esetén talajoltással is meggyorsíthatjuk a talaj termőképességét.
Fel kell készülnünk a korábban ritka kártevők felszaporodására
A globalizáció, a nemzetközi kereskedelem és a turizmus fokozódásával számolnunk kell azzal a veszéllyel, hogy eddig ismeretlen kártevők és kórokozók jellenek meg Magyarországon, illetve elszaporodnak annak következtében, hogy nálunk nincsenek természetes ellenségeik. Ilyen példuál a többféle poloska, a kártevő katicabogár és a csupaszcsigák, amelyek ellen a hatásost védekezést minél előbb ki kell dolgozni, és gyorsan be is kell vezetni a gyakorlatban.
A kerti növényvédelem legsikeresebb és legolcsóbb módszere az őszi-, és tavasszal lombfakadás előtt megismételt lemosó permetezés. Jövő évben tavasszal tehát legyen ez az első lépés a kertben, amelyet elvégzünk, vagyis egy enyhe, szélmentes napon a kert teljes növényállományát permetezzük meg, az örökzöldek kivételével.
Gyűjtsük össze az esővizet
Az utóbbi években egyre egyértelműbbé vált, hogy a sikeres kertészkedés elengedhetetlen eleme a rendszeres öntözés. A vezetékes víz költséges, ásott kút kevés kertben van, ezért nagy gondot kell fordítani a csapadékvíz gyűjtésére és használatára. Az esővíz nem tartalmaz idegen vegyületeket, és a termesztett növények többségére kedvező hatást gyakorol.