Ezek a legjobb búzák!

agrarszektor.hu
A hivatalos fajtakísérletek célja, hogy a termelők számára hasznosítható, objektív információkat adjanak az egyes búzafajták termőképességéről, minőségéről és agronómiai tulajdonságairól. Fajtabúzák éppúgy találhatóak a dobogós helyezettek között, mint hibridek.

Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!

Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...

Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!

 

Jön az év egyik legnagyobb agráreseménye! Agrárszektor Konferencia november 28-29-én. Az agrárium legforróbb témái két napban. Gazdák, agrár- és élelmiszeripari vállalkozók, döntéshozók, szakpolitikusok egy helyen és időben, csak a siófoki Agrárszektor Konferencián!

A Vetőmag Szövetség Szakmaközi Szervezet és Terméktanács, valamint a Gabonatermesztők Országos Szövetségeáltal koordinált posztregisztrációs kísérletek alapvető célja, hogy a termelők számára hasznosítható, objektív információt adjon az egyes búzafajtákról. A kísérletek felügyeletét és a lebonyolítással kapcsolatos feladatokat a Fajtakísérleti Innovációs Tanács (FIT) látta el, a kísérleteket pedig a NÉBIH Növénytermesztési és Kertészeti Igazgatóság Szántóföldi Növények Fajtakísérleti Osztálya végezte.

Debrecen-Látókép (Fotó: Oláh Tibor, MTVA)

2017 őszén 10 helyszínen - Mosonmagyaróváron, Szombathelyen, Jászboldogházán, Tordason, Szarvason, Iregszemcsén, Eszterágpusztán, Székkutason, Debrecenben és Gyulatanyán - összesen 46 búzafajtát vetettek el kisparcellás összehasonlító kísérletekben a NÉBIH szakembereinek segítségével. A kísérletsorozat fajtáit idén először két éréscsoportra bontva állították be. Az elkészült összefoglalóban az általános agronómiai értékek mellett a fajták nyersfehérje-, nedvessikér- és nedvességtartalmára vonatkozó adatait kísérleti helyekre lebontva összegezték. A részletes eredmények itt olvashatóak el.

A legnagyobb érdeklődésre tartó táblázatokat alább az agrárszektor.hu is közreadja.

Korai búzák szemtermése és agronómiai jellemzői (Forrás: GOSZ/VSZT)
Középérésű búzák szemtermése és agronómiai jellemzői (Forrás: GOSZ/VSZT)
Korai búzák szemtermése az egyes kísérleti helyszíneken - az átlagosnál jobbak zölddel kiemelve (Forrás: GOSZ/VSZT)
Középérésű búzák szemtermése az egyes kísérleti helyszíneken - az átlagosnál jobbak zölddel kiemelve (Forrás: GOSZ/VSZT)
Korai búzák nyersfehérje-tartalma (Forrás: GOSZ/VSZT)
Középérésű búzák nyersfehérje-tartalma (Forrás: GOSZ/VSZT)

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Állattenyésztés

Ki szeretne drágább csirkét venni?

A broilercsirkék tartása drámai fejlődésen ment keresztül, jelenleg azonban egyre növekvő ellenérzéseket vált ki a társadalomban.

FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
Agrárszektor Konferencia 2024
Kistermelőknek és fiatal gazdáknak most 50% kedvezménnyel! Decemberben ismét Agrárszektor konferencia!
EZT OLVASTAD MÁR?