Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Ausztráliában tavaly a szárazság ugyan megtizedelte az állományt, most viszont 3,7 millió tonnás termést várnak, ami azt jelenti, hogy visszatérnek a szokásos szintre. Ukrajna pedig kifejezetten örült az enyhe télnek, az azóta is kedvező időjárás a várható repcetermést rekordmagasságba emelheti. Idiában szintén a szokásosnál nagyobb lehet a betakarított mennyiség.
A legnagyobb csökkenést azonban éppen a legfontosabb kibocsátók szenvedik el idén: Európa és Kanada. A gyengébb időjárási kondíciók mellett a sokkal kisebb elvetett terület okozza a nagy terméskiesést. (Utóbbi egyébként szintén időjárási okokból következett be.) Az IGC szerint, ha mindent egybevetünk, még mindig egy enyhe plusz jön ki a számolás végén az előző évhez viszonyítva. A 2016/17-es évjárathoz mérten viszont még így is jóval gyengébb lesz az aratás.
Ha a globális termést és felhasználást vetjük össze, akkor ezek hasonló arányban állnak majd egymással, mint az elmúlt években. Vagyis a kínálat fedezni fogja a keresletet az elemzők szerint, így a gazdasági év végére ismét 6 millió tonna repce áll majd a világ rendelkezésére, ennek 70 százaléka a három nagy exportőr - Asztrália, Kanada és Ukrajna - raktáraiban pihen. A globális repcekereskedelem 9 százalékos emelkedéssel megugrik idén, ami annak köszönhető, hogy Európa (és Ázsia) most sokkal több importárut igényel majd az ipar kiszolgálásához.