Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A német döntés előzménye, hogy az osztrák parlament alsóháza júliusban elfogadott egy törvényt, amely megtiltotta a glifozát használatát az országban, valamint az, hogy augusztusban húsz francia polgármester tiltotta meg az általa irányított önkormányzatnak a szer használatát - írja a Reuters. Az osztrák döntésről mi is írtunk korábban.
A Bayer tiltakozik a német kormány döntése ellen, mondván, az ilyen tiltás figyelmen kívül hagyja a szakértő hatóságok döntését, amelyek már több, mint negyven éve biztonságosnak ítélték a glifozát használatát. A glifozátot eredetileg a Monsanto fejlesztette ki, amely céget a Bayer tavaly vásárolta fel. A glifozát szabadalmi oltalmi ideje már lejárt, így több cég is forgalmaz glifozáttartalmú vegyületeket, mint például az amerikai Dow Agrosciences vagy a német BASF.
Az Egészségügyi Világszervezet 2015-ben megállapította, hogy a glifozát valószínűsíthetően rákkeltő hatású. A Bayer tagadja ezeket a feltételezéseket, noha jelenleg is perben áll sokakkal, akik azt állítják, hogy a glifozáttartalmú gyomirtók használata non-Hodgkin limfóma kialakulásához vezetett. Közben a Bayer már próbál elhatárolódni a glifozáttól, és peren kívüli egyezségekkel szabadulna meg az ellene indított kártérítési perektől.