Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A hollandok 129 országba exportáltak hagymát, de a legfontosabb 10 desztináció a teljes mennyiség 65,8%-át vette fel. A legnagyobb vásárlók hagyományosan az afrikai országok (Elefántcsontpart 14%, Szenegál 14%, Guinea 7%, Mauritánia 5%, Mali és Gambia 3-3%), a fekete kontinensre tart a teljes exportmennyiség 52%-a. Az európai partnerek (összesen 27%) közül messze kiemelkedik Nagy-Britannia a teljes exportvolumen 11%-ával, és fontos partner még Belgium (3%) is. Érdekesség, hogy bár a britek már kiléptek az EU-ból, azaz a Brexit formálisan életbe lépett, egyes vámügyletek és növényegészségügyi ellenőrzések új formái még nincsenek hatályban, ezért ezeknek az újonnan belépő intézkedéseknek egyelőre nem volt semmilyen korlátozó hatása a holland hagymaexportra - írja a FruitVeB.
Olyannyira nem, hogy 27%-kal bővültek a Nagy-Britanniába irányuló szállítások. Gyors ütemben nőtt az Ukrajnába szállított tételek volumene is, mivel a háború jelentős mértékben sújtotta az ország déli régióit, ezért az itt termesztett hagyma nem, vagy csak igen nehezen tudott a belföldi piacokra kerüli. Ukrajna hagymaellátásának biztosítása érdekében egyre jobban Hollandiára és Lengyelországra van utalva. A holland hagymaexport éven belüli alakulása „fejnehéznek” tekinthető, a teljes volumen 62%-át szállították le már az első hat hónapban. Ebben az időszakban a hollandok legfontosabb partnerei Szenegál, Mali és a Fülöp-szigetek voltak.