Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A DG Agri elemzése szerint a termelési és tárolási költségek emelkedése komoly hatással van az Unió almapiacára: kevesebb alma került a tárolókba, és rekord mennyiséget dolgoztak fel lének és sűrítménynek. A DG Agri becslései szerint az EU almatermése a 2022/23-as idényben 12,2 millió tonna körül alakul, tekintettel arra, hogy a legnagyobb kieső tételt, a szokásosnál kisebb francia termést kompenzálta a lengyeleknél és az olaszoknál betakarított nagyobb volumen - olvasható a FruitVeB oldalán.
Az idei termés körülbelül fele kerül feldolgozásra, és ez a trend nem csak Lengyelországra igaz, hanem abból ered, hogy a szokásosnál nagyobb arányt képvisel a friss piacon eladhatatlan alma. Szakértői becslés szerint idén 5,8 millió tonna alma kerül frisspiaci értékesítésre, míg 5,7 millió tonna feldolgozásra megy. Az ipari feldolgozásra alkalmas gyümölcs bővebb kínálata és az almalésűrítmény-gyártás volumenének felpörgése azt is jelenti, hogy az EU pozitív külkereskedelmi mérleggel zár majd az almalésűrítmény és az almalé termékkategóriákban, valamint idén rekord szintet érhet el a feldolgozott almatermékek fejenkénti fogyasztása is, ami 11,5 kg/fő/év-re emelkedhet. Az uniós export üteme a következő hónapokban várhatóan lassulni fog, mert késő tavasszal és nyáron már korlátozottabb az étkezési alma kínálata, ugyanakkor az import növekedése várható a déli félteke országaiból.