Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A palántázható növények skálája igen széles, a különböző zöldségfajok (paprika, paradicsom, padlizsán, uborka stb.) mellett ugyanis számos egynyári dísznövényt, valamint gyógy- és aromanövényt is palántáról szaporítunk. Az ehhez kapcsolódó több évtizedes elméleti és gyakorlati tudást összesűrítve a MATE Kertészettudományi Intézetének Zöldség- és Gombatermesztési Tanszéke kétnapos, gyakorlatorientált felnőttképzési programot dolgozott ki. A kezdő és gyakorló kertészek számára egyaránt meghirdetett tanfolyam során szakértők iránymutatása alapján modern palántanevelő berendezés segítségével lehet elsajátítani a zöldségpalánta előállításának folyamatát, a magvetéstől egészen a kiültetésig.
A programon szó lesz a palánták környezeti igényeiről, a szaporítóanyaggal (vetőmaggal) kapcsolatos legfontosabb tudnivalókról, valamint a palántaneveléshez szükséges eszközökről és műszaki berendezésekről is. A gyakorlati képzés során a magvetés, tűzdelés, tápanyagutánpótlás és a kiültetésre való felkészítés lesznek a legfőbb érintett témák. Az elmúlt évtizedben a kertészeti termesztés gyakorlatában általánossá vált a lágyszárú zöldségnövények oltása, amelynek technikáját és módozatait szintén megtanítják a résztvevőknek, akik élő növényen gyakorolhatják be az oltás kivitelezését.
Az oktatás helyszíne a MATE soroksári telephelye, ahol a gyakorlati képzésben kiemelt szerepet játszik a zöldségfélék szaporítása. Az intézet szakértői a tavalyi esztendőben közel 40 ezer palántát állítottak elő a területen, amely abszolút garanciát jelent a naprakész ismeretek átadását illetően.
A képzést a Zöldség- és Gombatermesztési Tanszék minősített egyetemi oktatói tartják. Jelentkezni az intézet honlapján is elérhető formanyomtatványon keresztül lehet. A kétnapos tanfolyam (4 óra elmélet, 12 óra gyakorlat) díja bruttó 33 ezer forint, a sikeres elvégzésről pedig tanúsítványt állítanak ki. A képzéshez szükséges jelentkezési lap ezen a linken található, bővebb információk pedig itt érhetők el.