Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Augusztus még remek időszak a magok elvetésére és a palánták ültetésére. Zöldségekből ilyen kerülhetnek a földbe a rövid tenyészidejű levélsaláták, a retek, de a hosszabb tenyészidejű káposztafélék is teret kapnak. A dísznövény- és dugványültetvényekben az augusztus remek alkalom a következő év megtervezésére. A most elvetett egynyári növények tavasszal korai virágzást biztosítanak, míg az augusztusban elvetett kétnyáriak a következő nyárra virágoznak majd. Bár az augusztusi meleg hőmérséklet tökéletesen elősegíti a magok csírázását, a talajvízszint alacsonyabb, így kellő figyelmet kell fordítani a vízellátásra, öntözésre - olvasható a Gardeners World oldalán.
Zöldségek, amiket még augusztusban ültethetünk
1. Saláta
A saláták általában rövid tenyészidejű levélzöldségek. Szívósabbak, mint amilyennek látszanak, áprilistól júniusig pedig átteleltethetők üvegházban és fóliaházban.
2. Spenót
Az augusztus végén vetett spenót októberben fiatal leveleket hozhat, majd a tél folyamán nyugalmi állapotba kerül, és kora tavasszal friss leveleket vehetünk majd rajta észre. Túléli a kemény fagyokat és nem érzékeny a nagy csapadékmennyiségekre sem. Vessük közvetlenül jól előkészített, termékeny talajba.
3. Rukkola
Az augusztus elején elvetett vad rukkola még a tél előtt friss leveleket hoz, majd márciusig nyugalomban marad, ekkor új növényt nevel. A salátarukkola a legjobb eséllyel akkor éli túl a fagyokat, ha augusztus végén vetik. Télen több levelet hoz, mint a vad rukkola.
4. Báránysaláta
A báránysaláta vagy kukoricasaláta egy ízletes leveles növény, amely egész télen terem. Vessük közvetlenül jól előkészített talajba, és takarjuk le, amikor a hőmérséklet csökkenni kezd. A báránysaláta gyökerei sekélyen gyökereznek, ezért rendszeres öntözést igényel.
5. Tavaszi hagymák
A hagyma nem csírázik jól 20 fok feletti hőmérsékleten, ezért az augusztusi vetésnél ezt fontos szem előtt tartani. A szabadföldbe közvetlenül sorokba vetve, 2 centiméteres talajréteggel fedve, tavasszal finom, vitaminban gazdag hagymákat takaríthatunk be.
6. Tarlórépa
A tarlórépát a legjobb közvetlenül vetni, majd ritkítani. A magokat takarékosan kell elvetni, mert bár aprók, szinte mindegyik kicsírázhat és a későbbi növekedés gyors. Augusztus végén vagy szeptember elején ritkítsuk meg.
7. Cikória
A cikória februártól szeptemberig vethető, hosszú tenyészidejű, így a téli betakarításhoz már augusztusban elvethető. A magokat magtálcában indítsuk el, majd ültessük ki napos helyre.
8. Káposztafélék
A tavaszi káposztafélék vethetőek közvetlenül a szabadföldbe, vagy beltéren ültetőközegekbe, amelyeket később kiültethetünk, míg az előző hónapokban magról nevelt téli káposztát most kell kiültetni. Érdemes a kártevők ellen hálóval vagy erre a célra készített ketreccel védekezni.
9. Mángold
A mángold egész tavasszal és nyáron vethető, de augusztus az utolsó lehetőség a téli vetésre. Vessünk közvetlenül, sekélyen.
10. Karalábé
Vessünk karalábét augusztusban, hogy később októberben friss zöldséget szüretelhessünk. A levelek és a megduzzadt szárak egyaránt fogyaszthatók - sülten, párolva vagy nyersen is fogyaszthatóak.