Új őrület a magyar kertekben: egyre többen ültetnek ilyen gyümölcsöket
Sokan vélik úgy, hogy kis kertben nem férnek el gyümölcsök, pedig van választék bőven.
Felhívjuk a mezőgazdasági krízisbiztosítási rendszerben tag mezőgazdasági termelők figyelmét arra, hogy 2023. október 15. napjáig beérkezőleg van lehetőség a 2023. tárgyévi krízisbiztosítási hozzájárulás jogszerű megfizetésére.
A fizetési kötelezettség részleteiről a Magyar Államkincstár szeptember 15-éig határozatban tájékoztatta az érintetteket.
A krízisbiztosítási hozzájárulás megfizetése az aktív, tagsági jogviszonnyal rendelkező mezőgazdasági termelők részére kötelező. Határidőben történő befizetésnek kizárólag a 10032000-00287560-00000172 számú számlára, tárgyév október 15-ig jóváírt összeg tekinthető, illetve a befizetésre csak átutalással van lehetőség. A befizető felelőssége, hogy az átutalásról a határidőt megelőzően - az átutalás időszükségletét is figyelembe véve - a helyes számlaszám megjelölésével intézkedjen, valamint ellenőrizze az utalás pénzintézet általi tényleges teljesítését. Nem szabad megfeledkezni a közlemény rovat helyes kitöltéséről (ügyfél-azonosító szám, illetve az adóazonosító jel/adószám feltüntetése) sem, hiszen a beérkező összeg beazonosítása csak ez alapján lehetséges.
Felhívjuk a figyelmet, hogy a 2023. október 16-án vagy ezt követően beérkező átutalás határidőn túli teljesítésnek tekintendő, illetve a meg nem fizetett összeg adók módjára behajtandó köztartozásnak minősül. Amennyiben a hozzájárulás összege határidőn belül nem kerül megfizetésre, úgy a termelő a 2023. tárgyév vonatkozásában elveszíti a jogosultságát a krízisbiztosítási kompenzáció igénybevételére.
A mezőgazdasági krízisbiztosítási rendszer működését meghatározó jogszabályok és közlemények elérhetők a Kincstár honlapján.
Sokan vélik úgy, hogy kis kertben nem férnek el gyümölcsök, pedig van választék bőven.
Amit korábban hulladéknak hívtunk, arra másodlagos nyersanyagként kell tekinteni.
Ha ez így megy tovább, a narancslé olyan luxuscikké válhat, amit egyre kevesebben engedhetnek meg maguknak.
Egyre többen érzik ezt, ahogy a klímaváltozással összefüggésbe hozható természeti csapások vagy más jelenségek a mindennapok részévé válnak.
Chilében is megalakult az úgynevezett vetőmagőrök mozgalma, akik a hagyományos növényfajták megmentését tűzték ki célul maguk elé.
A mezőgazdasági igényekre szabott vállalatirányítási rendszerek az agrárcégek legjobb eszközei lehetnek arra, hogy megőrizzék és növeljék versenyképességüket.