Legyen Ön is Extra Early Bird | Agrárszektor 2025 konferencia
Szerezze meg jegyét most még Extra Early Bird áron a december 3-4. között megrendezésre kerülő siófoki Agrárszektor 2025 konferenciára, az év egyik legrangosabb agrárszakmai eseményére.
A konferencia értékelést ad az agrárium helyzetéről, egyúttal pedig felvázolja az ágazat előtt álló rövid- és hosszú távú fejlesztési és kitörési lehetőségeket, illetve bemutatja a vállalkozások üzleti döntéseihez szükséges mértékadó prognózisokat.
Egyhangúlag elfogadta Franciaország szenátusa a közelmúltban azt a törvényt, amely megtiltja a szupermarketeknek, hogy élelmiszert dobjanak ki - közölte az Independentre hivatkozva a 444.hu. A nagyobb boltoknak a jövőben kötelezően jótékonysági szervezeteknek és élelmiszerbankoknak kell felajánlaniuk a megmaradt termékeket.
A törvény csak a minimum négyszáz négyzetméteres üzletekre vállalat, és egy vállalat akár 3750 eurós büntetést is kaphat, ha megszegi az új szabályokat. A cégeknek szerződniük kell a jótékonysági szervezetekkel és az élelmiszerbankokkal. Természetesen az emberi fogyasztásra már alkalmatlan élelmiszereket nem lehet felajánlani jótékonysági szervezeteknek, hanem azokból például takarmányokat készíthetnek.
Az ötlet egyébként egy társadalmi kezdeményezésből indult. A petíciót elindító képviselő most már azt szeretné, ha az egész Európai Unióra kiterjedő tiltást sikerülnie kiharcolniuk.