Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Összesen 5,1 százalékkal nőtt az uniós agrárexport tavaly a 2016-os adatokhoz képest, és 137,9 milliárd eurós összértéket ért el - közölte az Európai Bizottság. A statisztikák szerint az Amerikai Egyesült Államokba exportált uniós termékek 6 százalékkal (1,22 milliárd euróval), míg az Oroszországba eladott termékeké az embargó ellenére is 15 százalékkal (892 millió euróval) nőtt. Az ázsiai piacokon - így például Japánban és Kínában - szintén exportnövekedést regisztráltak. Bővült az uniós agrárkivitel Törökország és Svájc irányában is, de figyelemre méltónak tartják a Fülöp-szigetekkel, Ukrajnával és Ausztráliával kötött exportügyleteket is.
A 2017-es eladásoknál a legjobban a borok, az állateledelek, a szeszes italok és a likőrök szerepeltek 12, 17 és 5 százalékos exportnövekedéssel. Néhány termék eladása ugyanakkor csökkent: búza exportja 27,5 százalékkal, az egyéb gabonaféléké 13,5 százalékkal, míg a disznóhúsé 2,8 százalékkal esett vissza. Az EU-ból származó borok legfőbb felvevőpiaca az Amerikai Egyesült Államok, melyet Kína, Svájc, Kanada, Japán és Hong Kong követ. A kereslet legdinamikusabb növekedése Oroszországban és Kanadában tapasztalható.
A harmadik országokból származó agrártermékek importja szintén növekedett, de nem haladta meg az export értékét. Így az agrártermékek kereskedelmi mérlege 20,5 millió eurónyi exporttöbbletet mutatott 2017-ben.