Kína változik? Már nem annyira kíváncsi és hajlik a panaszkezelésre

agrarszektor.hu
Li Ko-csiang kínai miniszterelnök a napokban azt ígérte az Európai Uniónak, hogy Peking többé nem kényszeríti arra a Kínában működő, külföldi vállalatokat arra, hogy megosszák vele az érzékeny technológiai tudást (know-how), és késznek mutatkozott az ipari támogatásokra vonatkozó új, globális kereskedelmi szabályok megvitatására is - adta hírül a Reuters. Most a keleti blokkal tárgyal újabb befektetési célpontok után kutatva.

Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!

Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...

Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!

Európa és Kína éves vezetői találkozóján a kínai miniszterelnök azt mondta, hasonló ajánlatot tett az Egyesült Államok számára is. Ez egy olyan elmozdulás, amiért az európai vállalatok már régóta lobbiztak. "Az európai vállalatok egyenlő bánásmódban részesülnek" - mondta Li a a brüsszeli háromórás csúcstalálkozót követő sajtótájékoztatón, és felajánlotta egy, a panaszok kezelésére szolgáló vitarendezési mechanizmus létrehozását.


Donald Tusk táttörésről beszélt a találkozó után. A két kereskedelmi hatalom közös nyilatkozatban szögezte le, hogy elismerik felelősségüket abban, hogy példát mutassanak a multilaterális szabályokon alapuló, nyitott, globális gazdaságra. Ez éles kontrasztban áll Donald Trump "Amerika az első" programjával, a Világkereskedelmi Szervezetre (WTO) való nyomásgyakorlásával és vámháborújával.

Európa is egyre határozottabb, viszont hajlik a párbeszédre is. A hónapokon át tartó diplomácia tárgyalássorozat végén Kína aláírta a hétoldalas nyilatkozatot. Az EU tisztviselői végig attól tartottak, hogy a kínaiak ez alkalommal is csak egy "mosolygásra" akartak összeülni, ellentétben az európaiakkal, akik már kifejezetten aggódnak amiatt, hogy a kínai állami vezetésű vállalkozások Európa kulcsfontosságú területeire teszik rá a kezület.

Április 26-án rendezi meg a Portfolio gazdasági portál a Nyugat-magyarországi Agrárfórumot, amely a Pápai Agrárexpó első számai szakmai rendezvényének számít. A kiemelt témák között szerepel az agráradózási reform, a generációváltás és a sertéságazati helyzet. A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Regisztráljon most!

Hogy a szemöldökráncolásnak lesz-e foganatja, nem tudni. Li tegnap és ma már Horvátországban tárgyal olyan középkelet- és kelet-európai államokkal, amelyek közül 11 EU-tag. A sajtóban csak 16+1 néven említett kezdeményezésben a közvetlen régiónk mellett a balti országok és a balkáni államok is részt vesznek. Kína szívesen hitelez közlekedés-fejlesztési célokra a térségben, és bevásárolja magát fontos ipari vállalatokba. Európa nyugati fele attól tart, hogy olyan stratégia területeken is megjelennek, mint a nukleáris energia.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Állattenyésztés

Ki szeretne drágább csirkét venni?

A broilercsirkék tartása drámai fejlődésen ment keresztül, jelenleg azonban egyre növekvő ellenérzéseket vált ki a társadalomban.

FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
Agrárszektor Konferencia 2024
Kistermelőknek és fiatal gazdáknak most 50% kedvezménnyel! Decemberben ismét Agrárszektor konferencia!
EZT OLVASTAD MÁR?