Támogatja az áfacsökkentést a FruitVeb

agrarszektor.hu
A Magyar Zöldség-Gyümölcs szakmaközi Szervezet és Terméktanács (FruitVeB) támogatja a zöldségek és gyümölcsök áfacsökkentését, ezzel is besorolva őket az alapvető élelmiszerek közé, besorolva őket a tej, kenyér, és hús közé.

Rangos Agrárdíjak az Agrárszektor 2025 konferencián!

A Portfolio Csoport az idén 13. alkalommal rendezi meg siófoki Agrárszektor Konferenciáját, amely az ágazat egyik legnagyobb és legjelentősebb szakmai eseményének számít. A decemberi rendezvényen immár 11. alkalommal adjuk át tíz kategóriában rangos agrárdíjainkat, amelyekre az ágazat bármely kiemelkedő szakmai munkát végző szereplője pályázhat, illetve nevezhető.

Nevezzen Ön is szeptember 15-ig!

A FruitVeb és a szakemberek szerint azért lenne jó döntés, mert az egészséges táplálkozás alapvető részét képezik, olcsóbban hozzájutnánakvásárlók, továbbá mert ebben az ágazatban a legmagasabb a feketekereskedelem aránya az országban, átlagosan 40 százalék, sőt, időszakonként 50-60 százalék is lehet.

Mártonffy Béla, a FruitVeb elnöke elmondta, a magas áfatartalom 8-10 éve akadályozza a szektor dinamikáját, a termelői szerveztek előrelépést, melyek összefogják a kis családi vállalkozásokat.

A számítások szerint a magyar zöldség-gyümölcs termelést a jelenlegi átlagos 2,5 millió tonna éves termelési szintről kedvező esetben körülbelül 1 millió tonnával lehetne megnövelni. Ennek egyik alapvető feltétele az áfacsökkentés, sőt eredményeképpen akár közel százezer új munkahely létrehozása is lehetségessé válna, ami azért fontos, mert ez az ágazat kifejezetten kézimunkát, dolgozókat kíván -  írja az Agroline.

CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
EZT OLVASTAD MÁR?