Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A élő állatok és állati termékek árszintje összességében 0,4 százalékkal alacsonyabb volt a tavaly májusinál, a növénytermesztési és kertészeti termékek termelői ára viszont 11,2 százalékkal nőtt az áprilisi 9,9 százalékos éves emelkedést követően. A mezőgazdasági felvásárlási árak összességében 7,1 százalékkal voltak magasabbak az egy évvel korábbiaknál az áprilisi 8,8 százalékos emelkedés után. Az állati termékek körében a tej felvásárlási ára 2,0 százalékkal, a tyúktojásé 7,1 százalékkal volt magasabb a tavaly májusinál.
A gyümölcsök áremelkedésének üteme az áprilisi 73,6 százalékosról tovább fokozódott és 80,4 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit, amit alapvetően az alma árának 123,9 százalékos drágulása okozott. A körte felvásárlási ára 34,4 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, a többi gyümölcs 50,8 százalékkal drágult.
A burgonya ára 1,4 százalékkal volt alacsonyabb az egy évvel korábbinál. A zöldségfélék felvásárlási árának 3,9 százalékos éves emelkedése 3,2 százalékponttal nagyobb az áprilisinál. A paradicsomért 28,4 százalékkal többet, az uborkáért 7,0 százalékkal kevesebbet kaptak a termelők a felvásárlóktól. A vöröshagyma 13,8 százalékkal, a sárgarépa 17,2 százalékkal, a fejeskáposzta 8,0 százalékkal olcsóbb lett tavaly májushoz képest, a fejes saláta viszont 4,0 százalékkal, a spenót 4,6 százalékkal, a karfiol 28,7 százalékkal drágult. Több mint ötször annyit adtak felvásárlók májusban a zöldbabért, pontosan 536,6 százalékkal nőtt az ára a tavaly májusihoz képest.
A gabonafélék árának éves csökkenése az áprilisi 7,1 százalékról 1,7 százalékosra lassult. A búza felvásárlási ára 3,9 százalékkal volt alacsonyabb a tavaly májusinál, míg az előző hónapban 10,6 százalékos volt az árcsökkenés, a kukorica 3,0 százalékkal drágább lett, míg áprilisban 2,2 százalékkal csökkent az ára.