Március 19-én jön a tavasz meghatározó agráreseménye: Agrárium 2025
A rendezvény célja, hogy áttekintse mindazokat a fontos támogatási, szabályozási, finanszírozási, piaci és jövedelmezőségi változásokat, illetve kilátásokat, amelyek döntően meghatározzák az agrárgazdasági vállalkozások egész éves eredményes gazdasági/üzleti tevékenységeit.
Kistermelők, őstermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre!
A Nébih a Magyar Halgazdálkodási Operatív Program MAHOP-3.2-2016 "Az uniós ellenőrzési, vizsgálati és végrehajtási rendszer megvalósítása" című konstrukció révén tovább erősíti eszköztárát az illegális tevékenységet végzők kiszűrésével szemben - írja a Nébih. Emellett lehetővé teszi a halgazdálkodási szakterületen is az ügyfelek részére az elektronikus ügyintézést.
A most élesített fejlesztés révén lehetővé vált a Halgazdálkodási törvény által előírt nyilvántartásba vételi kérelmek, bejelentések egy részének elektronikus úton történő benyújtása a Nébih Ügyfélprofil Rendszerén keresztül. Az érintettek a felületet az ÜPR ügykatalógusában a "Hal és vad" főkategória majd ezen belül a "Horgászat, halászat, halgazdálkodás" szakterület alatt érhetik el.
Jelenleg az alábbi ügyek intézhetőek elektronikusan:
- Fogási napló összesített adatainak beküldése
- Halgazdálkodási és halfogási tevékenységekkel kapcsolatos saját adatok megtekintése
- Halgazdálkodási jog gyakorlásának regisztrációja
- Halgazdálkodási terv benyújtása
- Halgazdálkodási vízterület nyilvántartásba vétele
- Haltelepítés bejelentése
- Idegenhonos halfaj telepítésének engedélyezés
A kérelmeket, bejelentéseket az ÜPR-en a Központi Azonosítási Ügynök segítségével bejelentkezett felhasználó a saját, illetve érvényes meghatalmazás esetén a meghatalmazója nevében is beküldheti. A Halgazdálkodási jog gyakorlásának regisztrációja ügytípus esetén "Tevékenység regisztráció", minden más fent említett ügytípus esetén "Halgazdálkodási szakrendszer" típusú meghatalmazással kell rendelkezni. Az adatrögzítési felület a kiválasztott ügy (pl. Halgazdálkodási terv bejelentése) leírásában a "Tovább az e-ügyintézéshez" gombra kattintva érhető el. A felhasználói kézikönyv a Halgazdálkodási jog gyakorlásának regisztrációja ügynél annak leírásából érhető el, a többi esetében pedig a rögzítő felület alján látható könyv ikonra kattintva. A halgazdálkodásra jogosult esetében kiemelten fontos, hogy a vonatkozó jogszabály alapján a haltelepítési adatokat a jövőben az ÜPR rendszeren keresztül, elektronikusan kell bejelenteni.
A fejlesztés eredményeként elkészült az a tematikus portál is, ahol az érintettek, érdeklődők tájékozódhatnak a Halgazdálkodási vízterületek közérdekű adatairól, valamint a - bejelentések alapján évenként összesített - fogási és telepítési adatokról. A Nébih emellett a jövőben tovább fejleszti az online indítható ügyek körét.
Címlapkép forrása: MTI Fotó: Czeglédi Zsolt