Kína úgy döntött, magyar tejet és lovakat vesz

agrarszektor.hu
Három nemzetközi mezőgazdasági megállapodást írt alá Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter a kínai karantén hivatal illetékesével. A mérföldkőnek nevezett egyezmények révén megindulhat a magyar tejtermékek és élő lovak exportja Kínába.

Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia! 

Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.

AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!

Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre! 

Élelmiszerbiztonsági Egyetértési Nyilatkozatot, illetve a magyar tejtermékek és az élő ló exportjára vonatkozó eljárásrendet írt alá Fazekas Sándor és Zhang Qinrong, a Kínai Minőségellenőrzési és Karantén Hivatal (AQSIQ) miniszterhelyettese. Az AQSIQ megfelelőnek találta a magyarországi hatósági felügyeleti rendszert, így a ma megkötött úgynevezett tejprotokollal megkezdődhet a magyar tejlétesítmények céges akkreditációja, és megindulhat Kínába a tej kiszállításai is. Az élő ló kínai exportja pedig szorosabb szakmai munkakapcsolatot és együttműködést teremthet a kínai és a magyar lovas szakemberek között.

A magyar-kínai külkereskedelem komoly tényezője a mezőgazdaság és az élelmiszeripar - fogalmazott Fazekas Sándor. Kínába 2015-ben 46 millió euró értékben exportáltunk élelmiszergazdasági termékeket, bár ezzel a távol-keleti ország nem tartozott az évi 8 milliárd eurós magyar élelmiszerexport legfontosabb célországai közé.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
AgroFuture 2025
Fenntarthatósági követelmények az agráriumban.
AgroFood 2025
Élelmiszeripari körkép a hazai agráriumban.
Agrárium 2025
Hamarosan újra együtt az agrárszakma!
EZT OLVASTAD MÁR?