Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Az orosz állam júliusban vette át az ellenőrzést a Danone tejtermékeket és növényi alapú helyettesítőket gyártó leányvállalata felett, valamint a Carlsberg sörgyártó részesedését egy helyi sörgyárban. A Danone közleményében jelezte, hogy tovább vizsgálja a helyzetet, hogy megértse az orosz hatóságok döntéseinek hatásait a vállalat oroszországi tevékenységére, valamint a folyamatban lévő értékesítési folyamatokra - írta meg a Reuters. A Danone tavaly októberben közölte, hogy vevőt keres az oroszországi tejtermék üzletágára. Ez az üzlet akár 1 milliárd euró (1,1 milliárd dollár) értékű leírást is eredményezhetett volna a cégnek.
A cégcsoport közölte, hogy a most bejelentett 200 millió eurós saját tőke levonás december 31-ig kerül elszámolásra, és kiegészíti azt a 487 millió eurós saját tőke leírást, amelyet már tavaly is végrehajtott az oroszországi üzletágára, és amely szintén az év utolsó napjáig kerül elszámolásra. Ezzel a Danone Oroszországgal kapcsolatos összes értékvesztése közel 700 millió euróra (265,6 milliárd forintra) emelkedett.
A vállalat közölte, hogy továbbra is tájékoztatni fognak az oroszországi üzemei körül kialakult helyzettel kapcsolatos lényeges fejleményekről, valamint tovább vizsgálják, hogyan védhetik meg az eszközeiket és a részvényesi jogaikat, elsődleges prioritásként az emberek biztonságát biztosítva. A vállalat szerint a rubel-euró devizakülönbözetnek "nincs hatása a csoport teljes saját tőkéjére", ugyanakkor árulkodó lehet, hogy a Danone részvényei szerdán a greenwichi középidő szerint 08:14-kor mintegy 3%-kal csökkentek.
A világ legnagyobb joghurtgyártója egyike azon nagy fogyasztási cikkeket gyártó vállalatoknak - a Nestle-től a P&G-ig -, amelyek az elmúlt két évben a magas ráfordítási költségek kezelésével küzdöttek. Problémáik a koronavírus-járvánnyal és a mezőgazdasági alapanyagokat sújtó szokatlan időjárással kezdődtek, és tovább súlyosbodtak Oroszország ukrajnai inváziója óta.