2025. február 20. csütörtök Aladár, Álmos
Sorra kerülnek le ezek az élelmiszerek a boltok polcairól: mi történik itt?

Sorra kerülnek le ezek az élelmiszerek a boltok polcairól: mi történik itt?

agrarszektor.hu
A hazai boltokban egyre kevesebb cukros üdítő kapható, mivel a gyártók csökkentik a cukortartalmat. A dietetikusok támogatják ezt a folyamatot, és a vízfogyasztás fontosságát hangsúlyozzák. Egyre több olyan ital jelenik meg, amely cukor és édesítőszer nélkül is változatos ízvilágot kínál.

1 hónap múlva jön az Agrárium 2025 konferencia!

A rendezvény célja, hogy áttekintse mindazokat a fontos támogatási, szabályozási, finanszírozási, piaci és jövedelmezőségi változásokat, illetve kilátásokat, amelyek döntően meghatározzák az agrárgazdasági vállalkozások egész éves eredményes gazdasági/üzleti tevékenységeit.

Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre! 

35% kedvezmény NAK-szaktanácsadóknak és NAK-tagoknak!

A hazai üzletek polcain egyre kevesebb cukros üdítőital található, amit a dietetikusok is támogatnak. Az elmúlt években a gyártók világszerte csökkentették a cukortartalmat, így egyre több édesítőszeres, cukormentes és nulla kalóriás ital kerül forgalomba – mondta az Infostartnak Bikfalvi Istvánné, a Magyar Ásványvíz, Gyümölcslé és Üdítőital Szövetség titkára. A szövetség már évekkel ezelőtt vállalta, hogy visszaszorítja a cukortartalmat, ennek eredményeként egy átlagos üdítő cukor- és kalóriatartalma mára csaknem a felére csökkent.

EZ IS ÉRDEKELHET

A Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének elnöke, Szűcs Zsuzsanna is üdvözli ezt a változást, ugyanakkor kiemelte, hogy a legjobb választás továbbra is a víz. Egyre több olyan ital jelenik meg a piacon, amely sem cukrot, sem édesítőszert nem tartalmaz, mégis változatosságot kínál például gyümölcskivonatokkal. A túlzott cukorfogyasztás elsősorban a gyerekeket és fiatal felnőtteket érinti, ezért fontos, hogy tudatosan válasszuk meg, mit iszunk – tette hozzá.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
KONFERENCIA
AgroFuture 2025
Fenntarthatósági követelmények az agráriumban.
AgroFood 2025
Élelmiszeripari körkép a hazai agráriumban.
Agrárium 2025
Legyen Ön is EARLY BIRD!
EZT OLVASTAD MÁR?