Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A hírportál szerint a palackozott és ömlesztett étolajakat, illetve takarmánydarákat gyártó Bunge Zrt.-t azzal összefüggésben keresték meg, hogy a legálisan működő céget hosszú idő óta sújtják azok az áfacsalások, amelyek miatt irreálisan alacsony áron jelenhetnek meg egyes - külföldi - étolajak a magyar üzletekben. Ezek így jóval olcsóbban jutnak a boltokba a Bunge által gyártott Vénusz és Floriol étolajaknál.
A Bunge-nak felkínált üzlet lényege a következő lehetett: ha a cég pénzzel támogat egy, az ajánlattevők által megnevezett alapítványt, akkor elintézik, hogy a NAV az amerikai céget is békén hagyja - közli az index.hu. Tehát a hírportál piaci információi szerint lényegében azt ajánlották fel az amerikaiaknak, hogy büntetlenül részt vehetnek az áfacsalásban, így korrigálva azt a bevételkiesést, amit éppen a csalások miatt szenvednek el.
A cég korábbi becslése szerint a napraforgó- és repcemag-kereskedelemben az áfacsalók éves szinten legalább 20−25 milliárd forint áfát nem fizetnek meg Magyarországon, ami a teljes áruforgalom 20 százaléka. Grászli János, a cég kereskedelmi igazgatója az index.hu-nak megerősítette, hogy 2012-ben a Bunge komolyan beszállt a csalások elleni küzdelembe. Egy tanulmány is született az Ernst and Young segítségével. Ebben arra tettek részletes javaslatot, hogy csökkentsék 10 százalék alá az alapvető élelmiszerek áfáját, mert a magas kulcs nagy haszon realizálását teszi lehetővé a csalók számára. A tanulmány szerint az alapvető élelmiszerekkel kapcsolatos nagyszabású áfacsalás megbénítja az iparágat, és több mint 128 milliárd forint - durván 500 millió euró - bevételtől fosztja meg évente a költségvetést.