Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia!
Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.
AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!
Mezőgazdasági termelők és fiatal gazdák fix 30 000 Ft-ért regisztrálhatnak!
NAK-tagok és NAK-szaktanácsadók 35% kedvezménnyel regisztrálhatnak!
A hírportál szerint a palackozott és ömlesztett étolajakat, illetve takarmánydarákat gyártó Bunge Zrt.-t azzal összefüggésben keresték meg, hogy a legálisan működő céget hosszú idő óta sújtják azok az áfacsalások, amelyek miatt irreálisan alacsony áron jelenhetnek meg egyes - külföldi - étolajak a magyar üzletekben. Ezek így jóval olcsóbban jutnak a boltokba a Bunge által gyártott Vénusz és Floriol étolajaknál.
A Bunge-nak felkínált üzlet lényege a következő lehetett: ha a cég pénzzel támogat egy, az ajánlattevők által megnevezett alapítványt, akkor elintézik, hogy a NAV az amerikai céget is békén hagyja - közli az index.hu. Tehát a hírportál piaci információi szerint lényegében azt ajánlották fel az amerikaiaknak, hogy büntetlenül részt vehetnek az áfacsalásban, így korrigálva azt a bevételkiesést, amit éppen a csalások miatt szenvednek el.
A cég korábbi becslése szerint a napraforgó- és repcemag-kereskedelemben az áfacsalók éves szinten legalább 20−25 milliárd forint áfát nem fizetnek meg Magyarországon, ami a teljes áruforgalom 20 százaléka. Grászli János, a cég kereskedelmi igazgatója az index.hu-nak megerősítette, hogy 2012-ben a Bunge komolyan beszállt a csalások elleni küzdelembe. Egy tanulmány is született az Ernst and Young segítségével. Ebben arra tettek részletes javaslatot, hogy csökkentsék 10 százalék alá az alapvető élelmiszerek áfáját, mert a magas kulcs nagy haszon realizálását teszi lehetővé a csalók számára. A tanulmány szerint az alapvető élelmiszerekkel kapcsolatos nagyszabású áfacsalás megbénítja az iparágat, és több mint 128 milliárd forint - durván 500 millió euró - bevételtől fosztja meg évente a költségvetést.