Sorra mondanak le a magyarok erről a traktorról: tényleg nem kell már nekik?
2024 októberében a magyar gazdák 36,4 százalékkal kevesebb traktort vettek, mint egy évvel korábban.
A mélyműtrágyázó egy olyan gép, amivel biztosítható a szőlőültetvények tápanyag-utánpótlása. Működése során nem a talajra juttatja ki a tápanyagot, hanem barázdát vág neki a földbe.
A mélyműtrágyázókat a szőlőültetvények tápanyag-utánpótlásának biztosítására használják a szőlősgazdák. Ezeknél az eszközöknél a tápanyagok biztosítását szolgáló műtrágyázás nem a talaj felszínére való kijuttatással történik, hanem kapajellegű kultivátorfejek barázdát vágnak a földbe juttatandó műtrágya számára. A mélyműtrágyázó berendezések így közvetlenül a szőlő gyökérzónájába juttatják a tápanyagot, amivel jelentősen kevesebb műtrágya felhasználásával jóval hatékonyabb terméseredményt lehet elérni. Az ilyen módon kijuttatott műtrágyát ideális módon csak a szőlőültetvény gyökérzete veszi fel, amely megoldással elkerülhető az, hogy a talaj felszínén megtalálható gyomok használják fel a tápanyagokat. A mélyműtrágyázók segítségével így nagymértékben csökkenthető a gyommentesítésre fordított munkaigény.
2024 októberében a magyar gazdák 36,4 százalékkal kevesebb traktort vettek, mint egy évvel korábban.
Amit korábban hulladéknak hívtunk, arra másodlagos nyersanyagként kell tekinteni.
Egyre többen érzik ezt, ahogy a klímaváltozással összefüggésbe hozható természeti csapások vagy más jelenségek a mindennapok részévé válnak.
Chilében is megalakult az úgynevezett vetőmagőrök mozgalma, akik a hagyományos növényfajták megmentését tűzték ki célul maguk elé.
2025 elején kezdheti meg a működését a Cargill negyedik innovációs központja Ázsiában.
A mezőgazdasági igényekre szabott vállalatirányítási rendszerek az agrárcégek legjobb eszközei lehetnek arra, hogy megőrizzék és növeljék versenyképességüket.