Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A Skippy Scout névre keresztelt applikációt az alnwicki testvérpár, Jack és Hugh Wrangham által vezetett Drone Ag fejlesztette ki. Az Agrárszektor augusztusban adott hírt arról, hogy az alkalmazás legújabb változata nagy segítséget jelenthet a gazdáknak az őszi káposztarepce növényeken megjelenő fómás levélfoltosság és szárrák korai észlelésében.
A Drone Ag most az alkalmazás egy új, a korábbinál is fejlettebb változatát tette elérhetővé, amely már nemcsak képeket készít a táblán található növényekről, de elemzi is azokat. A 2.5-ös verzió mesterséges intelligenciáját úgy tervezték, hogy értelmezze a felmérés során készült képeket, ezáltal hasznosabbá teszi a növények felmérésének eljárását, írta meg a Future Farming.
Jack Wrangham, a vállalat társalapítója elmondta, hogy a drónok által készített felvételek automatizált elemzése során az alkalmazás képes arra, hogy felbecsülje területen található gyomnövények százalékos arányát, és megszámolja, hány haszonnövény található egy négyzetméteren. A szoftver emellett a levélbetegségekre utaló jeleket is felismeri, a leveleken található lyukakat pedig a kártevők rágásaként értelmezi és jelöli meg.
A termelők és az agronómusok a mobiltelefonjukon a Skippy Scout alkalmazással automatizálhatják a drónos képfelvétel megtervezését, valamint nagy felbontású képeket készíthetnek a növényeikről, hatékonyan szűrve kis a kórokozókat, kártevőket és a gyomnövényeket. A vizsgálati pontokat a mobiltelefonra importál táblatérképeken lehet kiválasztani, az alkalmazás pedig odaküldi a drónt minden egyes pontra, ahol az képeket készít a növényekről és azonnal vissza is küldi őket a kezelő okoskészülékére.
A Drone Ag nemrég együttműködési megállapodást kötött a távoli képalkotó szolgáltatást nyújtó SpaceSense vállalkozással, így mostanra már műholdas adatok is segítik a felhasználókat abban, hogy a Zöldfelületi Index (Green Area Index - GAI) alapján mikor és hol érdemes felmérést végezniük a növényeken, valamint a gyomnövények felderítését, a levélképződés ellenőrzését és a talaj nedvességét illetően is hasznos meglátásokat nyerhetnek a gazdák. Jack Wrangham elmondta, hogy a műholdas adatok hetente háromszor frissülnek, és azonnal megjelennek felhasználók okoseszközein.
- mondta Jack Wrangham.
A Skippy Scout most már megszámolja a növényeket, felméri és összehasonlítja az haszonnövények és a gyomnövények arányát, jelenti a sérüléseket és jelzi a rovarok károsítását is. Az alkalmazás minden adatot automatikusan PDF-formátumba konvertál át, és jelentés formájában a gazdák rendelkezésére bocsátja őket. Jack Wrangham beszélt arról is, hogy a jelentések jól érthetőek, és elmenthetőek, hogy a később viszonyítási és összehasonlítási alapként szolgáljanak.
A Drone Ag társalapítója elmondta, hogy a vállalat arra törekedett, hogy a technológiájuk elérhető és könnyen használható legyen. A Skippy Scout havidíja jelenleg egy gazdának 30 font (nincs 12 ezer forint), a képfelvételre alkalmas drón pedig már 400 font (158 ezer forint) alatt is kapható.
(Címlapkép forrása: Drone Ag)