
Nem lehet tervezni - súlyos gondra mutatott rá a magyar növénytermesztő
Bata Mátéval, a Kornfarm Kft. ügyvezetőjével beszélgettünk, aki közel 800-850 hektáron folytat növénytermesztést.
A magtisztító gépek a betakarítás után kapnak szerepet. Ezek segítségével lehet úgy megtisztítani a betakarított szemes terményt, hogy az biztonsággal tárolható és piacképes legyen.
A szemestermények magas minőségének biztosítása érdekében a betakarítás után a válogatás, a tisztítás és a szárítás különösen fontos lépések. A magtisztító gépek, ideértve a rostákat és szeparálókat, közös célja a homogén, jó minőségű, szelektált termény biztosítása a későbbi felhasználás számára. A magtisztítókat, vagy más néven terménytisztítókat a legtöbb gabonaféle, kukorica, repce, napraforgó, szója, rizs és különféle hüvelyesek estében elő-, vagy utótisztításra használják. A vetőmagoknál talán még ennél is fontosabb szerep jut a magok megfelelő tisztításának. Ezek a berendezések a szemesterményből kiválasztják azokat a szennyeződéseket és idegen anyagokat - például kalászdarabok, szalmatöredék, különféle gyommagvak, por, homok, egyebek -, amelyek a termény további életútjában problémát okoznának. A magtisztító gépek a tisztítást általában mechanikus rostálás és légáramos tisztítás kombinációjával végzik.
Bata Mátéval, a Kornfarm Kft. ügyvezetőjével beszélgettünk, aki közel 800-850 hektáron folytat növénytermesztést.
Háttérbeszélgetést tartott a ragadós száj- és körömfájás járvány hazai helyzetét illetően az Agrárminisztérium és a Nébih.
Engedélyezte az Európai Unió, hogy a haszonállatok takarmányában használják az L-arginint, amely a fehérjék építőeleme.
Csökkenőben a búza vetésterülete Ukrajnában, a kukoricánál és az olajos növényeknél erős növekedést lehetett megfigyelni.
A szakértők szerint az amerikai mezőgazdasági minisztérium elszalasztott egy lehetőséget a közegészség védelmére.
Az utóbbi évek szélsőséges időjárási eseményei, az aszályos nyarak, a szokatlanul enyhe telek és a szórványosan, ám hirtelen lehulló csapadék egyre érezhetőbb nyomást gyakorolnak a mezőgazdaságra.
Változatlanul nagy a bizonytalanság a várható hazai vetésterület kapcsán
A termesztés során adódó időjárási szélsőségek, mint a fagykár, aszály, jégeső, vagy egy vegyszeres kezelés következtében fellépő terhelés, komoly termésveszteséget okozhatnak.
A Sole-Mizo Zrt. hat Mizo márkaterméke szerezte már meg a KMÉ-védjegyet, amely a kiemelkedő minőség garanciája a fogyasztók számára.