Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A tej a legtöbb ember fejében élelmiszerként él, pedig nemcsak a konyhában, de meglepő módon a kertben is hasznát vehetjük. Összegyűjtöttünk 5 tuti tippet, hogy mire, és hogyan használhatjuk fel úgy a tejet, hogy ne csak a szervezetünknek, de a növényeinknek is kedvezzünk.
1. Fertőtlenítőszer
A tej kitűnő alternatív fertőtlenítőszer lehet a kertben, tökéletesen elpusztítja ugyanis a kórokozókat, baktériumokat, vírusokat a kerti eszközökről - írja a balconygardenweb.com. Ne használjunk tehát bolti vegyszereket a metszőolló, és az egyéb szerszámok fertőtlenítésére, mártsuk inkább tejbe őket. Ha mindez nem lenne elég, a tejjel megtisztított eszközök kevésbé rozsdásnak, emellett a tej képes számos paradicsombetegség, mint például a dohánymozaik vírus terjedését is megakadályozni.
2. Gombaölő szer
A tej nagyon jó gombaölő szer, használhatjuk olyan betegségek ellen, mint a penész, a lisztharmat vagy a szürkerothadás. Érdemes hígítva a növények levelére spriccelni, így csökkenthetjük a gombás fertőzések terjedését, illetve megjelenésének valószínűségét.
3. Talajjavító
A tejet a talaj egészségének javítására is felhasználhatjuk, a kutatások ugyanis bebizonyították, hogy jótékony hatással van a növények növekedésére, illetve számtalan kórokozót képes elpusztítani. A talajra öntve emellett javítja a annak vízelvezető képességét és szellőzését.
4. Műtrágya
Mivel a tej köztudottan jó kalciumforrás, ezért alkalmanként érdemes a növények tápanyagpótlására is felhasználni. Műtrágyaként alkalmazhatjuk a paradicsomnál, a paprikánál, illetve a tökféléknél, döntően azoknál a zöldségeknél, amelyeknél gyakran előfordulhat virág vég rothadás. Hígítsuk fel a tejet 1:1 arányban vízzel, és öntsük a növények szára köré a talajra, de használhatjuk permetszerként is, a levelekre spriccelve.
5. Levéltetvek ellen
A tejet a levéltetvek ellen is felhasználhatjuk, egy kutatás kimutatta ugyanis, hogy a tehéntej hatékonyan alkalmazható a tetvek és a tripszek ellen. A tejpermettel bevont levelek ugyanis kevésbé voltak kitettek a levéltetvek támadásának.