1 hónap múlva jön az Agrárium 2025 konferencia!
A rendezvény célja, hogy áttekintse mindazokat a fontos támogatási, szabályozási, finanszírozási, piaci és jövedelmezőségi változásokat, illetve kilátásokat, amelyek döntően meghatározzák az agrárgazdasági vállalkozások egész éves eredményes gazdasági/üzleti tevékenységeit.
Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre!
35% kedvezmény NAK-szaktanácsadóknak és NAK-tagoknak!
Az EU zöld megállapodásában foglalt, a peszticidek, valamint a műtrágyák használatának jelentős csökkentésére vonatkozó célkitűzések arra késztetik a növénytermesztőket, hogy alapjaiban gondolják át a technológiai lehetőségeiket. A talaj nitrogénvesztésének fenntartható pótlása évek óta égető probléma az agráriumban. Ilyen és ehhez hasonló kihívásokra keresik a választ a K&H a fenntartható agráriumért ösztöndíjpályázat résztvevői. Az ösztöndíj célja, hogy anyagi támogatással segítse az agrárágazat egészségesen fenntartható, hosszú távú fejlődését szem előtt tartó hallgatók tanulmányát, kutatómunkáját. A pályázó hallgatók valamilyen agráriumhoz köthető problémára keresik a választ vagy dolgoznak ki olyan javaslatokat, amelyekkel hatékonyabbá tehetők a mezőgazdasági folyamatok - írja közleményében a K&H.
Idén összesen 35 pályázat érkezett be hozzánk, ebből 18 doktori képzéses, 4 mesterképzéses és 13 alapképzéses dolgozat. A pályázó hallgatók olyan előremutató, innovatív ötletekkel állnak elő, amelyek megvalósításával hatékonyabbá tehető a magyar agrárium. Idén például a szennyvíz hasznosítására vagy épp a talaj tápanyagpótlásához használt termékek továbbfejlesztésére is érkezett ötlet
– mondta el Demeter Zoltán, a K&H Agrárüzletágának vezetője. Az elmúlt 10 évben közel félezer (462) tehetséges hallgató nyújtotta be színvonalas szakmai munkáját a K&H a fenntartható agráriumért ösztöndíjpályázatra. Közülük az idei nyertesekkel együtt 78-an kaptak összesen 15,2 millió forint támogatást kutatómunkájuk folytatásához, amelyek hozzájárulhatnak ahhoz, hogy a mezőgazdaság hatékonyabb, biztonságosabb és fenntarthatóbb legyen.
A pályázaton PhD kategóriában három nyertest hirdetett a pénzintézet, akik 800 ezer, 400 ezer, valamint 200 ezer forintot kaptak. Mesterképzésben a díjazottak 300 ezer, 200 ezer és 100 ezer forinttal lettek gazdagabbak. Alapképzés kategóriában két nyertes kapott díjat, ők fejenként 200 ezer forint támogatásban részesültek.