Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia!
Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.
AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!
Mezőgazdasági termelők és fiatal gazdák fix 30 000 Ft-ért regisztrálhatnak!
NAK-tagok és NAK-szaktanácsadók 35% kedvezménnyel regisztrálhatnak!
A beruházási támogatás hozzájárul ahhoz, hogy a hazai kis- és középvállalkozások fejleszteni tudják az élelmiszer-feldolgozásuk hatékonyságát. A forrásnak köszönhetően számos pékség, zöldségfeldolgozó, tészta-előállító vagy épp húsfeldolgozó korszerűsítheti vagy bővítheti meglévő üzemét, fektethet új gépbe vagy eszközbe, valamint újíthatja meg a mezőgazdasági termékek feldolgozását végző termelési technológiáját. A támogatások további kiemelt célja az energia-önellátás növelése és az energiafüggőség csökkentése környezetbarát technológiák alkalmazásával - írja közleményében az Agrárminisztérium.
Az érintettek a tervezett beruházási költségek 50 százalékára pályázhattak, de ez bizonyos esetekben elérhette a 70 százalékot is. A nyertesek a támogatási összeg 25 százalékáig, de legfeljebb 50 millió forint összegig előleget is igényelhetnek projektjeik megvalósításához. A mostani döntéssel együtt már mintegy 18 milliárd forint támogatás megítélésére került sor, összesen 317 élelmiszeripari fejlesztés esetében. A már benyújtott pályázatok bírálata a következő hetekben folytatódik.